Wróć do listy wydarzeń  

LemON akustycznie
Festiwal FUMA 2019

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
Uniwersytet Zielonogórski (aula) - Zielona Góra, ul. Festiwalowa 3 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

Podczas Koncertu Galowego 11. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA zobaczymy i usłyszymy laureatów Festiwalu. Wykonawcom towarzyszyć będzie orkiestra festiwalowa pod kierownictwem Krzysztofa Mrozińskiego.
Gwiazdą koncertu galowego będzie LemON.

 

 

 

LemON to grupa założona w 2011 roku przez wokalistę i kompozytora Igora Herbuta. Zespół ma na koncie 4 albumy studyjne, które pokryły się złotem, platyną i podwójną platyną, a dwa z nich były nominowane do Fryderyków. O najbardziej alternatywnej w dyskografii zespołu płycie pt. ,,Tu” Marek Niedźwiecki napisał: „wcisnęło mnie w fotel i słucham tej muzyki od kilku godzin”. Utwory takie jak ,,Napraw”, ,,Nice”, ,,Jutro”, ,,Scarlett” znalazły się na pierwszych miejscach list przebojów. Łącznie teledyski zespołu wyświetlono niemal 100 milionów razy. LemON zagrał prawie tysiąc koncertów, zarówno na kameralnych scenach klubowych, jak i przed kilkudziesięciotysięczną publicznością (Woodstock, Wembley Arena, Europejski Stadion Kultury) i był wielokrotnie nagradzany na najważniejszych festiwalach telewizyjnych (Sopot, Opole, EMA, Must Be The Music).

Igor Herbut – zarówno solowo jak i z zespołem – gościnnie współpracował z wybitnymi postaciami polskiej sceny muzycznej takimi jak: Kayah, Agnieszka Chylińska, Kasia Nosowska, Adam Sztaba, Jacek Cygan, Jan Borysewicz, Maryla Rodowicz, Grzegorz Markowski, Beata Kozidrak, Justyna Steczkowska, Sebastian Karpiel-Bułecka, ma także na koncie wspólne projekty z młodymi arystami sceny niezależnej: Ralphem Kamińskim, Hanią Rani (Tęskno), Sorry Boys, a także światowej sławy gruzińskim zespołem Rustavi.

 

 

LemON
Gwiazda Koncertu Galowego
11. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA
25 maja, godzina 19.00, aula Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Podgórna 50
Bilet w cenie 50 zł na abilet.pl oraz na godzinę przed koncertem (tylko w przypadku, jeżeli wcześniej nie zostaną wyprzedane)

Tagi

Brak tagów

Komentarze