Wróć do listy wydarzeń  

Letnie polsko – niemieckie obozy młodzieżowe

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
Kostrzyńskie Centrum Kultury - Kostrzyń na Odrą, ul. Sikorskiego 34 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

Kostrzyńskie Centrum Kultury oraz Kindervereinigung e.V. Seelow zorganizowały wspólnie w okresie wakacji trzy polsko – niemieckie obozy dla dzieci i młodzieży, które dofinansowane zostały z funduszy  Polsko – Niemieckij Współpracy Młodzieży.

Obozy zorganizowano w Lebus (Niemcy) oraz w Niechorzu i Owczarach. Ogółem uczestniczyło w nich ponad 60 dzieci, które na codzień uczestniczą w zajęciach organizowanych przez KCK i FRIZZ Seelow. Dopisała pogoda, dopisały humory,a ciekawe programy obozów powodowały, że nie było czasu na nudę. Dodatkowym atutem spotkań była możliwość podszkolenia języka niemieckiego przez nasze dzieci i języka polskiego przez dzieci niemieckie. Zajęcia językowe prowadzono w atrakcyjnej formie konkursów, zabaw, co stwarzało akazję do lepszego, wzajemnego poznania dzieci polskich i niemieckich.

 

Image

ZOO Safari w Świerkocinie

 

Image

zajęcia rękodzieła artystycznego w Lebus

 

Image

Zabawy nad jęziorem

 

Image

na plaży w Niechorzu

 

Image

kolejka wąskotorowa to ogromna atrakcja dla dzieci

 

Już niebawem kolejne wspólne przedsięwzięcia KCK i FRIZZ Seelow dla dzieci i młodzieży. Większość z nich dofinansowane są przez PNWM, co sprawia, że atrakcyjnych zajęć, koncertów i spotkań jest z roku na rok więcej. 

Tagi

Brak tagów

Komentarze