Wróć do listy wydarzeń  

Majówka 2018
Festyn i operetka w Parku Piastowskim

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Godzina 12.00 16.00 – Park Piastowski (przed siedzibą Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, ul. Festiwalowa 3). W programie m. in.: koncert zespołu Dubai Dixie Band, koncert młodych wokalistów ze Studia A i grupy PSTRYK, gry i zabawy

Zielonogórski Ośrodek Kultury - Zielona Góra, ul. Festiwalowa 3 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

 

 

3 maja 2018

Festyn
Godzina 12.00 16.00 – Park Piastowski (przed siedzibą Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, ul. Festiwalowa 3)

W programie m. in.:
koncert zespołu Dubai Dixie Band, koncert młodych wokalistów ze Studia A i grupy PSTRYK, gry i zabawy rekreacyjne, grochówka z wojskowego kociołka, malowanie twarzy, wyprawa z harcerzami na Wzgórze Wilkanowskie, znakowanie rowerów, GWIAZDOZBIORY NASZEGO NIEBA – warsztaty Planetarium Wenus oraz quiz astronomiczny, Centrum Nauki Keplera-Centrum Przyrodnicze – Projekt „OPERA MYDLANA”. Motywem przewodnim będzie dźwięk i eksperymenty oparte o mydło.

Dubai Dixie Band to pięcioosobowa grupa muzyków, grających jazz w tradycyjnym stylu nowoorleańskim. Zespół powstał w 2007 r. w związku z trasą koncertową w Dubaiu, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. DDB to muzycy Filharmonii Zielonogórskiej współpracujący z wieloma formacjami i solistami polskiej oraz międzynarodowej sceny jazzowej (m.in. Alex Band, Big-band Uniwersytetu Zielonogórskiego, Urszula Dudziak, Ewa Uryga, Piotr Baron, Maciej Sikała, Priscilla Jones). Repertuar zespołu zawiera standardy muzyki dixielandowej wykonywane przez takich muzyków jak Louis Armstrong, Joe King Olivier czy Edward „Kid” Odry.

 

Największe przeboje operetkowe i musicalowe
Godzina 16.00 – Amfiteatr im. Anny German, wstęp wolny

Wykonanie: Monika Gruszczyńska (sopran), Monika Piechaczek (sopran), Łukasz Wroński (tenor)

W zaczarowany i piękny świat operetki i musicali wprowadzą Państwa soliści: Monika Gruszczyńska , Monika Piechaczek i Łukasz Wroński. Będzie to niezwykła muzyczna podróż po różnych epokach. Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze i najbardziej znane arie oraz duety z operetek i musicali: „My fair lady”, „Skrzypek na dachu”, „Księżniczka Czardasza”, „Wesoła wdówka”. Nie zabraknie również utworów Andrew Lloyda Webbera i Andrei Bocellego.

Solistom towarzyszyć ośmioosobowa orkiestra pod kierunkiem Beaty Wołczyk.

 

Tagi

Brak tagów

Komentarze