Wróć do listy wydarzeń  

Muzyczna atrakcja początku roku 2009

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
Kostrzyńskie Centrum Kultury - Kostrzyń na Odrą, ul. Sikorskiego 34 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

Z początkiem Nowego Roku wracamy do cyklu koncertów Strefa Dobrej Muzyki sponsorowanego przez Kostrzyńsko – Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A.

9 stycznia o godz. 20.00 w KCK wystąpiła bydgoska jazzowo-postrockowa formacja ,,Sing Sing Penelope” z gościem specjalnym, wybitnym trębaczem Andrzejem Przybielskim. 

 

Zespół założony w Bydgoszczy pod koniec 2001 roku, przez muzyków grających w ważnych polskich formacjach jazzowych, awangardowych i postrockowych. W 2004 r. zespół wydał debiutancki album zatytułowany po prostu „Sing Sin Penelope”. W 2006 roku ukazała się druga płyta „Music for Umbrellas” z gościnnym udziałem rewelacyjnego skrzypka – Sebastiana Gruchota. Artyści SSP prezentowali polską sztukę w ramach Roku Polskiego w Niemczech 2006 organizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza, zostali wyróżnieni i wystąpili na zaproszenie Oxford University w University of Oxford Club w marcu 2006. Jako jeden z niewielu polskich zespołów jazzowych, Sing Sing Penelope został zaproszony dwukrotnie przez Mariusza Adamiaka na festiwal Warsaw Sumer Jazz Days 2005 oraz 2007. 

Sing Sing Penelope tworzą:

* Tomek Glazik – saksofon tenorowy i barytonowy, syntezator

* Rafał Gorzycki – perkusja

* Wojtek Jachna – trąbka

* Daniel Mackiewicz – fortepian elektryczny, syntezator, perkusjonalia

* Patryk Węcławek – kontrabas, gitara basowa  

 

Image

Image

Andrzej Przybielski – legendarny już trębacz

Tagi

Brak tagów

Komentarze