Wróć do listy wydarzeń  

Najnowsze seanse filmowe – 5 października

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
Sulechowski Dom Kultury - Sulechów, Aleja Wielkopolska 3 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

Zapraszamy na najnowsze seanse filmowe w Sali Widowiskowej SDK w Sulechowie. Bilety w cenie 20 zł normalny i 16 zł ulgowy do nabycia w dniu seansu oraz na stronie www.zakrzywienieczasoprzestrzeni.pl.

REPERTUAR:

16.00 – Tarapaty 2
18.00 – Jak zostać gwiazdą
20.30 – 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy.

Dostępna jest połowa widowni – 135 miejsc. Sense odbywać się będą w reżimie sanitarnym, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dot. działalności kin i teatrów.

Tarapaty 2

Reż. Marta Karwoska

Wyk. Pola Król, Jakub Janota-Bzowski, Mia Goti, Joanna Szczepkowska, Tomasz Ziętek

Prod. Polska 2020, 87 min

Kiedy z Muzeum Narodowego w Poznaniu znika perła kolekcji – „Plaża w Pourville” Claude’a Moneta, a o kradzież zostaje fałszywie oskarżona ciotka Julki – dzieci muszą odnaleźć obraz i odkryć tożsamość prawdziwego złodzieja. Zgrany duet rozpoczyna śledztwo, ale na horyzoncie pojawia się Felka, zwariowana 12-latka, a razem z nią kłopoty. Opowieść o zazdrości i zaufaniu przeplata się z rozwiązywaniem zagadki kryminalnej.

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy

Reż. Jan Holoubek

Wyk. Piotr Trojan, Agata Kulesza, Dariusz Chojnacki, Adam Nawojczyk

Prod. Polska 2020, 117 min

Tomasz Komenda miał 23 lata, kiedy jego normalne życie zostało brutalnie przerwane. Z dnia na dzień został zatrzymany, wtrącony do więzienia i oskarżony o morderstwo. Kolejne ekspertyzy potwierdziły jego udział w zbrodni, a wszelkie dowody działały na jego niekorzyść. Przez blisko dwie dekady uwięzienia był bity, zastraszany, upokarzany i zdany tylko na siebie. W końcu, po 18 latach odsiadki, na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego.

 

Jak zostać gwiazdą

Reż. Anna Wieczur-Bluszcz

Wyk. Maciej Zakościelny, Julia Kamińska, Urszula Dudziak, Katarzyna Sawczuk, Tomasz Karolak

Prod. Polska 2020, 119 min

Kontrowersyjny program telewizyjny „Music Race” poszukuje muzycznych talentów na terenie całej Polski. O tym, przed kim otworzą się wszystkie drzwi, a komu na głowie wyląduje kubeł zimnej wody, zdecyduje wyjątkowe jury: niegdyś popularny piosenkarz Olo (Maciej Zakościelny), królowa social mediów Ewa (Julia Kamińska) i grająca samą siebie pierwsza dama polskiego jazzu – Urszula Dudziak. Na castingu, który odbywa się w rodzinnej miejscowości Ola, dochodzi do awantury. Doprowadza do niej Ostra (Katarzyna Sawczuk) – zbuntowana nastolatka, oburzona arogancją jurora, który lekceważąco zachowuje się wobec matki dziewczyny (Anita Sokołowska). Skandal jest na rękę producentowi (Tomasz Karolak), który decyduje o zakwalifikowaniu Ostrej do dalszego etapu show. Wkrótce okaże się, że oprócz wybuchowego temperamentu, dziewczyna dysponuje także niesamowitym głosem. Sukces ma jednak swoją cenę, a popularność nie jest tak przyjemna, jak może się wydawać.

Tagi

Brak tagów

Komentarze