Wróć do listy wydarzeń  

Nowa płyta Katarzyny Groniec – koncert przedpremierowy

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
Zielonogórski Ośrodek Kultury - Zielona Góra, ul. Festiwalowa 3 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

Każdy ma swoją Ziemię Obiecaną. Coś za czym tęskni, czego mu brak, co chciałby, a nie może albo miał i utracił. Ziemia Utracona. Dobry tytuł na tomik poezji gdyby nie był parafrazą T.S.Eliota. „Najokrutniejszy miesiąc to kwiecień“ pisał poeta w „Ziemi Jałowej“. To prawda. Niezłe też bywają te poprzedzające kwiecień…ale co z tego? W końcu i tak nadchodzi wiosna. „ Ach!“, bo taki jest tytuł nowego albumu, opowie o  ziemi jałowej, ziemi utraconej i wreszcie, ziemiobiecanej do której docieramy, rozmieniamy ją na drobne i znów tracimy. I od początku, bo wszystko jest cyklem co jakiś czas kończacym się dobrze! W końcu wracamy do życia, ale pod jednym warunkiem. Że wciąż mamy kogo kochać. Czy jestem szczęśliwa? Tak. Właściwie mogłabym powiedzieć: jak nigdy dotąd. Spokojna, jasna, świadoma. Dlaczego więc moje piosenki są smutne? Nie wiem.Najłatwiej byłoby powiedzieć (często to mówię na odczepnego): bo lubię smutek. I nie mówić nic więcej. Ale to jest coś więcej. Coś, co wypływa gdzieś z głębi,z trzewi, kiedy zdarza mi się układać melodie i dopasowywać do niej słowa. Jak gdybym zapadała się w jakiś inny świat pełny echa i błękitu, który swoim pięknem onieśmiela tę drugą, starającą się twardo stąpać po ziemi, mnie. Z kolei ta druga ja, którą zawstydza miękkość tej pierwszej, potrafi ten melancholijno – lazurowy świat bezlitośnie wykpić. Wyciagam zatem samą siebie z błekitnego jeziora za włosy jak baron Munhchausen wyciągnął siebie z bagien, a potem znów w to jezioro nurkuję. Czy zatem kłamię tak jak on? Bardzo możliwe…Wydawcą płyty jest Warner Music Poland, producentem Marcin Bors. Większość tekstów została napisana przez Katarzynę Groniec, muzykę skomponowali – Marcin Macuk (Hey), Basia Wrońska (Pustki) i Katarzyna Groniec. Opiekę Artystyczną projektu objął Cezary Studniak Dyrektor Artystyczny Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

 

 

 

 

 
 
Kasia wystąpi z zespołem w składzie:
Łukasz Damrych – klawisze
Tomasz Pierzchniak – bas, kontrabas

Łukasz Sobolak – perkusja

Wizualizacje – Hearoteam
Stylizacja Kasi i zespołu – Vasina
Obrazy – Paulina Korbaczyńska
W wersji koncertowej będzie można usłyszeć również kilka piosenek z płyty „Mężczyźni“, wyprodukowanejprzez Grzegorza Ciechowskiego.

 

Nowa płyta Katarzyny Groniec „Ach!”

KONCERT PRZEDPREMIEROWY
10 marca 2018 godz. 19:00 Hydro(za)gadka
Bilety w cenie 40 zł do nabycia w systemie sprzedaży abilet.pl i na godzinę przed koncertem (tylko w przypadku jeżeli wcześniej nie zostaną wyprzedane).

Tagi

Brak tagów

Komentarze