Wróć do listy wydarzeń  

NSK 2019: Pkt 33 – Karolina Czarnecka i Marta Frej

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
Amfiteatr Miejskiego Centrum Kultury - Gorzów Wielkopolski, ul. Drzymały (Park Siemiradzkiego) / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

21:00 – wystawa Marty Frej „Jestem silna, bo…”
21:30 – 22:30 koncert Karoliny Czarneckiej z zespołem,
22:30 – 23:00 spotkanie z Martą Frej i Karoliną Czarnecką,

Karolina Czarnecka to artystka interdyscyplinarna. W swojej twórczości łączy różne dziedziny sztuki i bada ich granice. Zasłynęła piosenką „Hera koka hasz LSD”, którą wykonała na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Swoim występem podbiła serca internautów. Jest absolwentką warszawskiej Akademii Teatralnej, współtworzy grupę teatralno – kabaretową Pożar w Burdelu i jest członkinią Gangu Śródmieście. W 2014 roku artystka wydała EP-kę „Córka”, która została ciepło przyjęta przez słuchaczy. W kwietniu 2018 r. miał swoją premierę album „Solarium 2.0” – promowany singlem „Anaruk” – będący swoistą kontynuacją opowieści rozpoczętej przez artystkę na debiutanckim krążku.

Marta Frej – malarka, ilustratorka i animatorka kulturalna. Prezes zarządu Fundacji Kulturoholizm z siedzibą w Częstochowie. Jest współzałożycielką i koordynatorką Klubu Krytyki Politycznej w Częstochowie. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Prace Marty Frej zostały również wykorzystane przez Pawła Sarnę do opisu performatywnego aspektu memów w ujęciu wybranych ram interpretacyjnych podczas jego badań nad rolą memów internetowych zastosowanych jako komunikaty o charakterze retorycznym. W roku 2017 otrzymała nagrodę plebiscytu O!Lśnienia – Nagroda Kulturalna Onetu za nadanie memom rangi artystycznego dzieła.

Fot. Damian Jędrzejewski

Tagi

Brak tagów

Komentarze