Wróć do listy wydarzeń  

„Obrazki z wystawy” – wernisaż wystawy malarstwa i rysunku

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
Klub Kultury MCK "Jedynka" - Gorzów Wlkp., Chrobrego 9 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

„Obrazki z wystawy”

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na wystawę malarstwa i rysunku Krzysztofa Swaryczewskiego i Jacka Laudy – „Obrazki z wystawy”.

Krzysztof Swaryczewski – malarz niedzielny… Z racji dysponowania czasem i poszanowania dla tej odświętnej dyscypliny życia. Wytwarza płótna o charakterze estetycznym, kreując wizje prawie realistyczne. Wydziwia w materii znanej z domieszką ilustracyjnych narracji. Wiadomo, co nim powoduje i do czego to prowadzi. Naprawdę nie trzeba uważać, wkraczając w te dziwne światy. Używa umysłu graficznego, wstrzemięźliwie dobierając farby z powodu niedomagań „mięsa malarskiego” jak i zwykłego skąpstwa. Życie i dom dzieli z kotką, która dyskretnie kontroluje – przesuwa granice wzajemnych relacji. Nie są dla siebie stworzeni.

Jacek Lauda – malarz pokojowy… Z racji usposobienia, jak i miejsca uprawiania swojej podejrzanej działalności. Powołuje do dwuwymiarowego istnienia jakieś niemożliwe postacie i sytuacje, bardzo to podejrzane. Nie wiadomo, co nim powoduje i do czego to prowadzi, naprawdę, trzeba uważać wkraczając w te dziwne światy. Używa…, czy zażywa: ołówka, kredek, cienkopisów, tuszu, pasteli, akwareli, farb olejnych i akrylowych, a nawet do malowania felg samochodowych. Kiedyś miał chomika, ale odszedł trzaskając drzwiami.

Wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Krzysztofa Swaryczewskiego i Jacka Laudy – 16 grudnia. Wystawa potrwa do 17 stycznia 2018 roku.

Oprawa muzyczna: Wrathu & Mała Fuzja

Kurator galerii: Elżbieta Neuman

16 grudnia 2017, godz.16:00, Klub Kultury MCK „Jedynka”, ul. Chrobrego 9.

Wstęp wolny.

Tagi

Brak tagów

Komentarze