Wróć do listy wydarzeń  

Piknik na pograniczu przy ujściu Baryczy

m.madry@rcak.pl 20 sierpnia 2018 0
- Wyszanów / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne

Zapraszamy Państwa do Wyszanowa – w malowniczy krajobraz, gdzie rzeka Barycz łączy się z Odrą. Ta mała wieś należąca do gminy Szlichtyngowa poprzez swoją wyjątkową lokalizację oraz piękno krajobrazu łączy ze sobą cztery szlaki rowerowe i piesze: zielony – przyrodniczy przy ujściu Baryczy, niebieski – Szlak Odry; czerwony Odra – Barycz i pomarańczowy – Dolina Baryczy. Wszystkie drogi prowadzą do Wyszanowa J.

Właśnie w tym wyjątkowym miejscu – 25 sierpnia zaplanowaliśmy „Piknik na pograniczy przy ujściu Baryczy”. Opowiemy Państwu o niezwykłym dziedzictwie kulturowo- historycznym Wyszanowa, o bogactwie możliwości , jakie wynikają z tak atrakcyjnej lokalizacji przy rzece Barycz. Oddamy w Państwa ręce folder informacyjny , w którym znajdują się najważniejsze dane o Zamysłowie, Szlichtyngowej, Wyszanowie, o oficjalnych szlakach rowerowych na terenie gminy Szlichtyngowa oraz o wschowskim odcinku Wielkopolskiej Drogi św. Jakuba, która łączy trzy województwa: lubuskie, dolnośląskie i wielkopolskie. Nasze działania łączymy z dożynkami gminnym. Poznamy zwyczaje i tradycje polskiej wsi , która od wieków organizuje „święto plonów” wraz z obrzędami dziękczynnymi na zakończenie żniw i prac polowych.

Zapraszamy do udziału w naszym spotkaniu. 25 sierpnia o godz. 15: 40 przy przystanku Netto uruchomimy specjalne, bezpłatne połączenie „Marko bus” na trasie Wschowa – Wyszanów – Wschowa – prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsca – liczba miejsc ograniczona ( czasart@gmail.com )

Tagi

piknikrzeka barycz

Komentarze