Wróć do listy wydarzeń  

Polski folklor prosto z Litwy

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
Kostrzyńskie Centrum Kultury - Kostrzyń na Odrą, ul. Sikorskiego 34 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

Polski Zespół Pieśni i Tańca ,,Wlileńszczyzna” z Wilna wystąpi w ECS ,,Kręgielnia” – 7 marca o godz. 17.00 

Zespół Pieśni i Tańca Wileńszczyzna – polski zespół folklorystyczny mający swoją siedzibę w Wilnie. Zespół powstał w 1980. Jego dyrektorem od samego początku jest Gabriel Jan Mincewicz. W swoim repertuarze posiada między innymi pieśni regionu wileńskiego. Ma opracowanych kilka programów tematycznych, opartych zasadniczo na folklorze wileńskim. Są to: „Wesele Wileńskie”, „Zaloty”, „Kaziuki Wileńskie” i „Noc Świętojańska na Wileńszczyźnie”. Od ponad 10 lat zespół organizuje i przeprowadza szeroko znany festyn ”Kwiaty Polskie”. Koncertował przede wszystkim w Polsce, a poza tym w USA, Niemczech, Francji, Australii, Watykanie, Belgii, Holandii, Anglii, Danii, Austrii i Włoszech.

Koncert w Kostrzynie oklaskiwała ponad 300-osobowa widownia, zauroczona profesjonalizmem i kulturą sceniczną młodych polskich wokalistów i tancerzy rodem z Wilna. Bardzo udany wieczór zakończył się rozmowami o…. kolejnym koncercie ,,Wilńszczyzny” w Kostrzynie, oby jak najszybciej.

 Image

Tagi

Brak tagów

Komentarze