Wróć do listy wydarzeń  

Punkowe Rocki Klocki

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0


18 marca o godz. 20.00 w Kostrzyńskim Centrum Kultury kolejne ROCKI KLOCKI. Tym razem królować będzie punk rock, alternatywa, ska.

Zagrają:
DIE BEUTELZ (Niemcy)
JAKOŚ TO BĘDZIE (Zielona Góra)
GRUNBERG (Zielona Góra)


Bilety – 10 zł

Kostrzyńskie Centrum Kultury - Kostrzyń na Odrą, ul. Sikorskiego 34 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę


18 marca o godz. 20.00 w Kostrzyńskim Centrum Kultury kolejne ROCKI KLOCKI. Tym razem królować będzie punk rock, alternatywa, ska.

Zagrają:
DIE BEUTELZ (Niemcy)
JAKOŚ TO BĘDZIE (Zielona Góra)
GRUNBERG (Zielona Góra)


Bilety – 10 zł

DIE BEUTELZ to kapela pochodząca z Müncheberga i Trebnitz, znamy ich z udziału w kostrzyńskich finałach WOŚP. Chłopaki bardzo lubią kostrzyńską publiczność, a grają punkrocka, zazwyczaj są to ich własne kompozycje.
Skład kapeli:

 • – Steffen Pick(Gitara, Vocal)
  – Marcel Joneleit (Gitara)
  – Gerd Grundmann (Bass)
  – Mario Schober
  (Perkusja)
  Posłuchać ich produkcji można na stronie
  http://www.myspace.com/diebeutelz

  JAKOŚ TO BĘDZIE 
  Tytuł płyty „Historia” mówi wszystko. Wszak dostajemy zestaw – wycinek z twórczości brytyjskich i polskich ojców założycieli punkrocka. Że dominują covery? Ależ to właśnie czerpanie z korzeni stało się podstawą do powołania Jakoś To Będzie.
  Oto w 2004 r. Irek „Jeżyk” Wereński – osiadły w Winnym Grodzie basista Kultu – po raz pierwszy gra na urodzinach punkowej Jugosławii. Przypominają m.in. „Radioaktywny blok” z repertuaru legendarnej Brygady Kryzys. Potem kolejne urodziny zielonogórskich punkrockowców, repertuar z „zapożyczeń” się rozrasta i jest decyzja: powstaje samodzielny byt – dziś złożony z muzyków Jugosławii, Odkrywców Nieodkrytych Lądów i basisty Kultu.
  Komu było dane bywać na koncertach Jakoś To Będzie, choćby w zielonogórskich 4 Różach dla Lucienne, ten wie, jak świeżo i soczyście brzmią stare, dobre kawałki w wykonaniu zielonogórzan. Jak glany rwą się do pogo.

  W necie znajdziecie ich – http://www.jakostobedzie.neostrada.pl/

  GRUNBERG
  Grunberg powstał w 2004 roku, jednak w obecnym kształcie, składzie oraz repertuarze występuje od 2010 roku. To właśnie wtedy zespół zaczął się najprężniej rozwijać, powstały nowe piosenki, zaczęły się koncerty.
  Przez niecały rok Grunberg zagrał ponad 40 koncertów w całej Polsce.
  We wrześniu 2010, na prośbę wydawnictwa irokez.pl z Łodzi zespół nagrał dwa utwory, które znalazły się na składance Irokez vol. 8, ponadto ma na swoim koncie EPkę na której znalazło się pięć utworów. Obecnie trwają prace nad płytą, której premiera planowana jest na jesień 2011.
  Nazwa zespołu pochodzi od przedwojennej nazwy Zielonej Góry, z którą jego muzycy są nierozerwalnie związani.
  Muzykę Grunberga, jeśli już mówić o jakiejś klasyfikacji, można określić jako melodyjny Street Punk & Roll.

  Skład zespołu:
  Piotr „Bronek” Bronicki – Gitara, Wokal
  Adrian „Wuja” Majchrzak – Bas
  Cezary „Czarku” Bednarczyk – Perkusja.

  Kawałki do posłuchania na myspace zespołu: http://myspace.com/grunbergpunx
   

 

Tagi

Brak tagów

Komentarze