Wróć do listy wydarzeń  

Recital Pauliny Gołębiowskiej

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
Hydro(za)gadka, Zielonogórski Ośrodek Kultury - Zielona Góra, ul. Festiwalowa 3 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, specjalność wokalistyka jazzowa w klasie Anny Stępniewskiej. Ukończyła również studia licencjackie na Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie fortepianu klasycznego. Obecnie wykładowca wokalistyki jazzowej na Uniwersytecie Zielonogórskim. Od kilku lat z dużym powodzeniem współpracuje z Big Bandem pod dyrekcją Jerzego Szymaniuka, a także artystami wrocławskiego środowiska muzycznego. Występowała obok takich gwiazd jak: Jennifer Batten, Urszula Dudziak, Andrzej Dąbrowski, Krzysztof Kiljański, Janusz Szrom, Wojciech Myrczek, Henryk Miśkiewicz, Jarosław Śmietana.

Dzięki wieloletniej współpracy z Tomaszem Jędrzejewskim, powstał autorski projekt wokalistki, który stanowi podsumowanie dotychczasowych poszukiwań i inspiracji. Brzmienie zespołu ciężko zakwalifikować do konkretnego gatunku muzycznego, ponieważ kombinacja osobowości tworząca projekt jest wyjątkowo różnorodna. Można odnaleźć w nim elementy jazzu, soulu, popu. Nie brakuje także i elektronicznych brzmień, które dodają świeżości i charakteru. Zespół wykonuje głównie autorski materiał, ale sięga także po znane covery nadając im „nową muzyczną szatę”, pełną polotu i bezkompromisowości.

Wykonanie:
Tomasz Jędrzejewski (instr. klawiszowe)
Żenia Betliński (gitara basowa)
Mateusz Maniak (perkusja)
Paulina Gołębiowska (wokal)

 

 

 

 

Recital Pauliny Gołębiowskiej
28 lutego, godz. 20.00 Hydro(za)gadka, Zielonogórski Ośrodek Kultury
Bilety w cenie: 20 zł do nabycia w systemie sprzedaży abilet.pl i na godzinę przed koncertem (tylko w przypadku jeżeli wcześniej nie zostaną wyprzedane).

Tagi

Brak tagów

Komentarze