Wróć do listy wydarzeń  

Robert Cichy – koncert

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
Hydro(za)gadka, Zielonogórski Ośrodek Kultury - Zielona Góra, ul. Festiwalowa 3 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

Robert Cichy – gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent. Na swoim koncie ma platynowe i złote płyty za współpracę z Anią Dąbrowską, Anią Rusowicz i Moniką Brodką. Współpracuje również z Urszulą Dudziak i Michałem Urbaniakiem. Komponował dla Piotra Zioły, Marceliny nagrywał dla Julii Pietruchy. Lider zespołu Chilli oraz June (z którymi m.in. supportował Lennego Kravitz’a, N.E.R.D.’a czy Jamiroquai’a).
Współpracował z Teatrem Dramatycznym. Jako gitarzysta czołowych artystów polskich koncertował na największych Festiwalach w Polsce, a także za granicą m.in. w Japonii, Francji, Turcji, Anglii, Włoszech oraz na Mauritiusie.
W lutym 2018 r. wydaje swoją autorską płytę, której jest producentem, autorem wszystkich tekstów i kompozytorem muzyki. Nagrał także wszystkie wokale i instrumenty (gitary, basy, syntezatory, banjo czy bałałajkę). Płyta, dla której punktem wyjścia pozostają instrumenty strunowe wzbogacona jest czasem o mocne bity, niebanalne teksty lub po prostu zaskakuje ciepłą melodią. Gościnnie na płycie zaśpiewała Ania Dąbrowska („Old times girl”) oraz australijski wokalista Phillip Bracken („The road”). W jednym z utworów usłyszymy „walkę” gitarzysty z dj’em czyli starcie gitary Roberta Cichego ze skretch’ami DJ BRK’a).
Całość wraz z Robertem zmiksował Dj Eprom.

 

 

Recenzje płyty „SMACK”: 

„Lubię takie płyty, które są niby proste jeśli chodzi o zaszufladkowanie, a z drugiej strony mają gdzieś pod spodem coś takiego co każe myśleć o tej muzyce, że jest pod włos. I taka ta płyta jest.”
Piotr Stelmach (Trójka Polskie Radio)

„Cichy od dawna jest niezwykłym talentem. Wreszcie dał temu upust. Dziękuje i słucham tej płyty z wdzięcznością za zawartość. „
Artur Orzech (dziennikarz muzyczny)

„Projekt jest w detalach przemyślany i dopracowany.” 
[album otrzymał 5 na 6 gwiazdek]
Marcin Cichoński (WPROST )

„Robert Cichy muzycznie wybrał się za ocean, a ta jego podróż wypadła całkiem atrakcyjnie.”
Grzegorz Dusza (Magazyn Audio)

FACEBOOK: https://www.facebook.com/r.cichy/
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/cichymusic/

Materiał z płyty „Smack” usłyszymy podczas koncertu w Zielonej Górze.

 

 

 

Robert CICHY

19 października, godz. 20.00

Hydro(za)gadka, Zielonogórski Ośrodek Kultury

Bilety w cenie: 15 zł do nabycia w systemie sprzedaży abilet.pl i na godzinę przed koncertem (tylko w przypadku jeżeli wcześniej nie zostaną wyprzedane).

Tagi

Brak tagów

Komentarze