Wróć do listy wydarzeń  

Slajdowisko MultiKulti: Biało na czarnym. Niedźwiedzie – duchy

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
Sala Widowiskowa MCK - Gorzów Wielkopolski, ul. Drzymały 26 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

Slajdowisko MultiKulti

Kamila Kielar – „Biało na czarnym. Niedźwiedzie – duchy”

Kamila Kielar kilkunastu lat smakuje północ. Skupia się na wyjazdach typu adventure, głównie samotnych, bo fascynuje ją łączenie specjalistycznych umiejętności z mocną psychiką. W outdoorze łącznie spędziła kilka lat, biegle porusza się w sztuce bushcraftu. W 2018 samotnie przepłynęła ponad 500km kajakiem morskim po Pacyfiku u wybrzeży Kolumbii Brytyjskiej w poszukiwaniu niedźwiedzi-duchów, najrzadszych niedźwiedzi na świecie.

W 2017 samotnie przeszła 4700km po szlaku Pacific Crest Trail, wcześniej – również sama – przejechała rowerem Jukon w zimie, Alaskę i Kamczatkę. W Laponii i na Alasce miesiącami wędrowała, zarówno zimą, jak i latem. Kanadyjskie Terytoria Północno-Zachodnie przemierzała samotnie na nartach przy temperaturach spadających do -48 stopni. Lider etapów w wielkich sztafetach rowerowych: Afryka Nowaka i Bike Jamboree.

Zajmuje się etologią dużych drapieżników i nawet je fotografuje. Zawodowo pisze, opowiada, szkoli oraz lideruje.

Trzykrotnie nominowana i dwukrotnie wyróżniona na Kolosach, nominowana do nagrody National Geographic Traveler, wyróżniona nagrodą im. Tonego Halika. Laureatka outdoorowych konkursów fotograficznych w USA i Kanadzie.

Występuje z pokazami na największych scenach w Polsce, pojawia się również na międzynarodowych festiwalach (Kanada, Ukraina, Czechy, Słowacja).

Więcej na www.kamilakielar.pl oraz mediach społecznościowych.

Autorka Kamila Kielar o pokazie:

Przedstawiam Wam trailer do mojego najnowszego, bardzo, bardzo świeżego pokazu z projektu „Biało na czarnym”. To opowieść o samotnej wyprawie kajakiem morskim po wodach Pacyfiku u wybrzeży Kolumbii Brytyjskiej w poszukiwaniu niedźwiedzi – duchów, najrzadszych niedźwiedzi na świecie (ich liczbę szacuje się na 60-160!).

Ale nie jest to zwykła historia o wesołych przygodach, wyprawie i jej trudach. Nigdy też taką nie miała być. Opowieść nie jest łatwa, uwiera i ma zmieniać myślenie. Pokazuje sieć powiązań, brudy, schematy w skali mikro i makro.

Bo wyprawa kajakowa i niedźwiedzie to wyłącznie pretekst i dopiero początek opowieści. To były dwa reporterskie miesiące, a i praca dziennikarska się nie skończyła wraz z powrotem do domu.

04 lutego 2019, godz. 18:00, Sala Widowiskowa MCK, ul. Drzymały 26.

Wstęp wolny.

Tagi

Brak tagów

Komentarze