Wróć do listy wydarzeń  

Spotkania z OFFTeatrem – „Kim jest Wiera Gran…”

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
Sala Widowiskowa MCK - Gorzów Wlkp., ul. Drzymały 26 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

Spotkania z OFFTeatrem

Monodram muzyczny „KIM JEST WIERA GRAN…”

wykonanie: Marta Andrzejczyk

reżyseria: Janina Tomaszewska/Marta Andrzejczyk

opracowanie muzyczne: Piotr Banaszek

scenariusz autorski na podstawie piosenek z repertuaru Wiery Gran oraz książki Agaty Tuszyńskiej „Oskarżona Wiera Gran”

 

Światło? Ja jestem światłem”
Włosy gładko zaczesane do tyłu, czerwona szminka, usta lekko rozchylone, linia ciała rysująca delikatne „es” w świetle reflektorów… Kilka nut, jej głos i zaczynamy podróż do świata miłości. Niech płynie melodia, niech śpiewa ona, niech ta chwila trwa, kręci się jak karuzela, bez przystanku, bez odpoczynku…
„Filtrują, oskarżają, fotografują, podsłuchują, obserwują, chcą wejść do duszy przez kiszkę stolcową”
Przystanek, przerwa oznacza pustkę, chłód i tą ogromną tęsknotę, za parą zakochanych oczu, w której można byłoby się przejrzeć. W czterech zimnych ścianach nie ma nic prócz bólu, cierpienia, samotności i czujnego oczekiwania na kolejne wyjście na scenę;
„Otworzyła się przepaść pamięci, spadam.”

 

Spektakl otrzymał I nagrodę na IV Ogólnopolskim Festiwalu Małych Form i Monodramów w Gorzowie Wlkp. w 2012 roku oraz II nagrodę na VIII Studenckim Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym THEATRUM ORBIS TERRARUM w Olsztynie w 2015 roku. Był prezentowany m.in. w Warszawie z okazji 70-lecia wybuchu  powstania w Getcie Warszawskim oraz w Łodzi w ramach III Dni Pamięci Ofiar Holokaustu.

 

16 listopada 2018, godz. 19:00, Sala Widowiskowa MCK, ul. Drzymały 26.

Wstęp wolny.

 

Marta Andrzejczyk
Rocznik 77, olsztynianka, pieśniarka, aktorka Białego Teatru w Olsztynie. Śpiewa w projekcie słowno-muzycznym „Śpieszmy się kochać ludzi” poezja ks. J. Twardowskiego, muz. H. F. Tabęckiego z towarzyszeniem Ewy Błaszczyk i Krzysztofa Kolbergera. 15 kwietnia 2010 roku, w imieniu polskich artystów i twórców, na Zamku Królewskim w Warszawie, programem „Śpieszmy się kochać ludzi”, pożegnała parę Prezydencką i Ministra Tomasza Mertę; 1999 współzałożycielka grupy literacko-muzycznej SCENA BABEL, w latach 2002-2004 w Teatrze Pantomimy Olsztyńskiej, adeptka Olsztyńskiego Teatru Rapsodycznego, nagradzana w dziedzinie piosenki i aktorstwa (m.in. Szczebel do kariery za szczególnie wartościowy debiut aktorski podczas WROSTJA 2008), stypendystka Prezydenta Miasta Olsztyn, Ministra Kultury i Sztuki, Ministra Edukacji Narodowej i Sportu.
W 2007 ukazała się jej pierwsza płyta „Cicho”, na której gości głos Mirosława Czyżykiewicza. W 2010 roku wydała drugi album „Cienie”.
Więcej informacji na www.andrzejczyk.art.pl

Tagi

Brak tagów

Komentarze