Wróć do listy wydarzeń  

Stockinger „Już nie zapomnisz mnie”

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Recital Tomasza Stockingera to występ słowno-muzyczny prezentujący największe przeboje przedwojennego polskiego kina, takich twórców jak Henryk Wars czy Jerzy Jurandot oraz gwiazd kina: Eugeniusza Bodo, Aleksandra Żabczyńskiego, Antoniego Fertnera i innych.

ul. Marsz. J. Piłsudskiego 49 - Nowa Sól / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

Recital ten jest wiązanką piosenek polskiego kina przedwojennego, w rytmie walca i tanga przy akompaniamencie pianisty, jak za dawnych, dobrych lat. Wraca do nas łagodnym uśmiechem, niesłychanym charm’em i przenosi do magicznego dwudziestolecia – gdzie żyli wspaniali mężczyźni, gotowi na każde poświęcenie dla miłości. Ten program to elegancja i szyk minionych lat wciąż tak żywo wspominanych.

Tomasz Stockinger to aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, związany jest także z estradą. Popularność przyniosły mu role w filmach „Znachor” Jerzego Hoffmana, a także „Lata dwudzieste… lata trzydzieste”, „Sto koni do stu brzegów”. Aktor stał się bardzo rozpoznawalny także dzięki rolom w serialach „Dom” czy choćby w nadawanym od 20 lat „Klanie”. Obecnie występuje w Teatrze Kamienica w Warszawie.

Z kolei Stefan Gąsieniec jest pianistą, kompozytorem i aranżerem muzycznym. Koncertował z wieloma polskimi artystami – Ewą Bem, Justyną Steczkowską, Olgą Bończyk, Stanisławem Soyką, Krzysztofem Cugowskim, Michałem Bajorem.

Najlepszy prezent muzyczny na dzień matki. Bajorem.

Tagi

Brak tagów

Komentarze