Wróć do listy wydarzeń  

Strefa Dobrej Muzyki – Piotr Bukartyk & Sekcja – 2008-03-28

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

 

Image STRFA DOBREJ MUZYKI

Piotr Bukartyk & Sekcja – Kostrzyńskie Centrum Kultury – piątek 28 marca g. 20.00

Image

Kostrzyńskie Centrum Kultury - Kostrzyń na Odrą, ul. Sikorskiego 34 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

 

STRFA DOBREJ MUZYKI

Piotr Bukartyk & Sekcja – Kostrzyńskie Centrum Kultury – piątek 28 marca g. 20.00

Image

Image Urodzony w 1964 r. – autor, kompozytor, wykonawca. Debiutował na początku lat 80-tych, biorąc udział w turniejach poezji śpiewanej w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W latach 1982, 83 dwukrotny laureat drugiej nagrody finału tej imprezy, podczas olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję”.

Zdobywca I nagrody OPPA’83 i (w tym samym roku) Hebanowego Szczebla do Kariery myśliborskich Ogólnopolskich Spotkań Twórców i Wykonawców Piosenki Autorskiej, laureat Złotej Dziesiątki OMPP Wrocław ’84, III nagrody Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie (1984 i 85) i wielu innych.

W latach 90-tych dwukrotnie bierze udział w Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, w 1991 r. wygrywając Kabareton, a w 1994 ogólnopolski otwarty konkurs na piosenkę premierową (autor, kompozytor), zdobywając jednocześnie wyróżnienie jako wykonawca. Autor i gospodarz telewizyjnego cyklu „Powrót bardów” (1 TVP), współpracownik kabaretu „Pod Egidą” (1991 – 97).

Od wielu lat występuje z recitalami autorskimi, najpierw solo, akompaniując sobie na gitarze, a od 1999 r. z zespołem SEKCJA, powstałym przy okazji nagrywania płyty „Z głowy” (1999 SONY PL, autor, kompozytor, wokalista). Wcześniej, w 1997 r. nakładem tego samego wydawcy ukazała się płyta „Szampańskie wersety” zawierająca parodie modnych nurtów, a mimo to nominowana do nagrody Fryderyka w kategorii dance i techno (sic!).

Image W połowie lutego 2004 ukazała się jego trzecia autorska płyta, pod szyldem „Bukartyk & SEKCJA”, zatytułowana „Ideały”, zawierająca wśród 12 utworów przebój pt. „Małgocha”.

Chociaż kojarzony zwykle z poezją śpiewaną, jest autorem, kompozytorem, wokalistą, konferansjerem. Ma na swoim koncie wiele nagród muzycznych na różnego rodzaju festiwalach m.in. OPPA 83, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie (1984r.i 1985r.).

Znany jest ze swoich znakomitych tekstów, precyzyjnej zabawy słowem, zabawy formą; jednocześnie przekazuje rzeczy ważne, a czasem po prostu zabawne, niezmiennie w ten sam inteligentno – ironiczny sposób. O jego tekstach pisano: „to słowna mechanika precyzyjna, wyrazowa chirurgia plastyczna, literackie krawiectwo na najwyższym poziomie.”

Nie ważne, czy Bukartyk jest krawcem, mechanikiem czy lekarzem. Ważne, że zamiast poezji śpiewanej, ziewanej czy kichanej, proponuje nam poezję prawdziwie zakaźną, o ile poezją jest nazywanie rzeczy po imieniu.

Tagi

Brak tagów

Komentarze