Wróć do listy wydarzeń  

Sulęciński Ośrodek Kultury zaprasza na V Międzynarodowe Mistrzostwa Gry w Kapsle – Kapsel Cross 2020!

usiadzwygodnie@gmail.com 0
- Sulęcin, ul. Moniuszki 1 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne

Sulęciński Ośrodek Kultury zaprasza na V Międzynarodowe Mistrzostwa Gry w Kapsle – Kapsel Cross 2020!

22.02.2020 r.
Program wydarzenia:
15.00-15.20 – zgłoszenia uczestników w biurze zawodów
15.20 – losowanie kolejności startu w eliminacjach
16.00 – rozpoczęcie zawodów
19.30 – dekoracje zwycięzców

Miejsce: Sala Widowiskowa SOK
Afterparty: Brodacze live act – Klub u Bulka – dla uczestników Kapsel Cross wstęp bezpłatny!
Bilety: 20/30 zł. Informacje pod numerem tel: 506-070-879

Zapisy w formularzu pod linkiem:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd2lkdoGd8W3AVz-Di75fVUrL5lcutj2TPrDNIic-y_4SZ-Pw/viewform

Wpisowe w wysokości 25 zł płatne jest na konto bankowe Sulęcińskiego Ośrodka Kultrury do dn. 17. lutego 2020 r. NUMER KONTA BANKOWEGO: 87 1240 3624 1111 0000 3063 3313

REGULAMIN:
CEL MISTRZOSTW
Wyłonienie Mistrza w Kapsel Crossie, popularyzacja kultowej gry w kapsle, podtrzymanie tradycji wywodzącej się z kultury masowej.

TERMIN I MIEJSCE
Sulęcin 22.02.2020 r. Sala Konferencyjna Sulęcińskiego Ośrodka Kultury godz. 15.00 Zgłoszenia przyjmowane będą za pośrednictwem strony internetowej oraz od godz. 15.00 do 15.30 w biurze zawodów w Sulęcińskim Ośrodku Kultury. W biurze zawodów będą wydawane numery startowe.

UCZESTNICTWO
W Mistrzostwach w kategorii OPEN prawo startu mają zawodnicy i zawodniczki polscy i zagraniczni, którzy w dniu zawodów mają ukończone 15 lat, zawody młodzieżowe przewidziane są dla zawodników od 8 roku życia. Mistrzem Kapsel Crossa zostanie zawodnik którego kapsel w wyścigu finałowym jako pierwszy minie linię mety.

ORGANIZATOR
Sulęciński Ośrodek Kultury

SPOSÓB PRZEPROWADZENIA MISTRZOSTW
Podczas wyścigu zawodnicy pstrykać będą na zmianę swoje kapsle, najpierw podczas eliminacji, a później w biegu finałowym. W eliminacjach i finale w każdym biegu bierze udział do ośmiu zawodników wytypowanych drogą losowania. Do kolejnej rundy awansuje dwóch pierwszych zawodników z danego wyścigu. Organizator przeprowadzi eliminacje w przypadku dużej ilości zgłoszeń.
W każdej kolejce gracz ma po dwa pstryknięcia swoim kapslem. Wylot kapsla za trasę lub wypchnięcie przeciwnika powoduje automatyczny powrót na miejsce ostatnio przekroczonej lotnej premii. Zderzenia, które nie skończą się poza trasą są akceptowane. Wygrywa ten, kto pierwszy swoim kapslem pokona wyznaczoną trasę. Kolejność startu będzie losowana przez uczestników danego wyścigu. Kapsle przemieszczane są po trasie siłą uderzeń palców zawodnika. Każdy zawodnik prowadzi jednego kapsla. Nie można przenosić kapsla metodą chwyć i upuść. Kapsla nie można przesuwać po i przed wykonaniem ruchu. Kapsle będą wydawane przed zawodami i sprawdzane przed każdym biegiem. Ostateczne decyzje podejmuje sędzia danego wyścigu w porozumieniu z sędzią głównym.

Zawody zostaną przeprowadzone w dwóch kategoriach wiekowych: a) do 15 roku życia – zawody młodzieżowe b) od 15 roku życia – Kategoria OPEN.

KOMISJA SĘDZIOWSKA
Sędziów wyznaczą organizatorzy.

NAGRODY
a) Kategoria OPEN Mistrz Kapsel Crossa otrzymuje nagrodę rzeczową oraz statuetkę I w-ce Mistrz otrzymuje nagrodę rzeczową oraz statuetkę.
II w-ce Mistrz Świata nagrodę rzeczową oraz statuetkę
b) zawody młodzieżowe: pamiątkowe medale dla uczestników, dyplomy oraz statuetki dla pierwszych trzech miejsc. Dekoracje odbędą się na scenie głównej 15 minut po zakończeniu wyścigu finałowego.

ZASADY FINANSOWANIA
Koszty organizacyjne pokrywa organizator Kapsle, wyznaczenie tras i obsługę biura zabezpiecza organizator Koszty związane z udziałem pokrywają zawodnicy Wpisowe do zawodów wynosi: – 25 zł dla zawodników powyżej 15 roku życia (zawiera wstęp na after-party) – bezpłatnie dla zawodników poniżej 15 roku życia (bez wstępu na after party)

POSTANOWIENIA KOŃCOWE
Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy zaginione podczas i po Mistrzostwach. Za wszystkie zaistniałe wypadki uczestników Międzynarodowych Mistrzostw w Kapsel Crossie oraz uczestników zabaw oraz imprez towarzyszących, podczas trwania zawodów i poza zawodami Organizator nie ponosi odpowiedzialności.

PROGRAM MINUTOWY
15.00-15.20 – zgłoszenia uczestników w biurze zawodów
15.20 – losowanie kolejności startu w eliminacjach
16.00 – rozpoczęcie zawodów
19.30 – dekoracje zwycięzców

od godz. 19.30 – Afterparty w Klubie u Bulka – Brodacze live act

Tagi

Brak tagów

Komentarze