Wróć do listy wydarzeń  

,,Święta dookoła świata” – Artes Ensemble

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
KCK ,,Kręgielnia" - Kostrzyn nad Odrą, ul. Fabryczna 5 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

16 grudnia godz. 17.00 – KCK ,,Kręgielnia” –  Serdecznie zapraszamy na KONCERT ŚWIĄTECZNY zatytułowany ,,Święta dookoła świata”.

Wstęp wolny !!!

Wystąpi dla Państwa grupa Artes Ensemble:
Emilia Mikołajczyk – sopran,
Marcin Pawełczyk – skrzypce,
Małgorzata Janaszek – wiolonczela, scenariusz, prowadzenie koncertu,
Andrzej Janaszek – fortepian, aranżacje muzyczne utworów, dyr. artystyczny zespołu Artes Ensemble.

Świąteczny koncert – widowisko „Święta dookoła świata” zespołu Artes Ensemble jest połączeniem najpiękniejszych znanych i kochanych przez publiczność kolęd, pastorałek, pieśni, piosenek świątecznych i utworów o tematyce zimowej, śpiewanych w okresie Bożego Narodzenia w różnych zakątkach świata.

W programie koncertu „Święta dookoła świata” w nowych, autorskich aranżacjach będą mogli Państwo usłyszeć m.in.: najpiękniejsze, tradycyjne polskie kolędy i pastorałki „Lulajże Jezuniu”, „Bóg się rodzi”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Oj Maluśki”; pieśni i piosenki bożonarodzeniowe z różnych zakątków świata: „Cicha noc”, „Cantique de Noel”, „O Tannenbaum”, „Deck the halls”; popularne piosenki świąteczne: „White Christmas”, „Jingle bells”,”Santa Claus is coming to town” oraz utwory o tematyce zimowej: „Zima” z cyklu „Cztery pory roku” A. Vivaldiego, muzyka z baletu opowieści wigilijnych „Dziadek do orzechów” P. Czajkowskiego oraz wiele innych kolęd, pastorałek, pieśni, piosenek i utworów świątecznych obecnych podczas tych niezwykłych, ciepłych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia w różnych zakątkach świata.

 

Tagi

Brak tagów

Komentarze