Wróć do listy wydarzeń  

THE SOUND PACK feat. Big Band Nowosolski

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

 Grupa "THE SOUND PACK" wystąpi w Nowej Soli na zaproszenie Big Bandu Nowosolskiego, z którym wykona również kilka utworów podczas koncertu.

ul. Marsz. J. Piłsudskiego 49 - Nowa Sól / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

 Grupa "THE SOUND PACK" wystąpi w Nowej Soli na zaproszenie Big Bandu Nowosolskiego, z którym wykona również kilka utworów podczas koncertu.

“THE SOUND PACK” to jazzowy kwartet wokalny zawiązany z inicjatywy Marcina Wawrzynowicza. Zespół powstał wiosną 2016 roku. W jego skład wchodzą doświadczeni i docenieni muzycy, absolwenci i wykładowcy instytutów jazzu Akademii Muzycznych w Katowicach i Poznaniu. Są to Joanna Świniarska, Katarzyna Mirowska, Małgorzata Biniek oraz Marcin Wawrzynowicz.

Wokaliści są laureatami międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów jazzowych,  ponad to mają na swym koncie autorskie albumy oraz udział w licznych festiwalach muzyki jazzowej ("Voicingers", "Spotkania wokalistów jazzowych w Zamościu", "Jazz nad Odrą", "Lotos jazz festiwal", "Ladys jazz festiwal", "Śląski festiwal jazzowy", "Green town of jazz", "Hałda jazz").

Kwartet w swej idei nawiązuje do tradycji amerykańskich ulicznych zespołów wokalnych ery swingu, a także do bardziej współczesnych, znanych grup takich jak; "The Manhattan Transfer" czy "The New York Voices". W swym repertuarze posiada standardy jazzowe we własnych opracowaniach, aranżowane na różne składy, od kwintetu po big-band. “The Sound Pack” ma na swym koncie pierwsze nagrania oraz premierowe koncerty festiwalowe. 

Grupa na stałe współpracuje z muzykami (Boguś Kaczmar – piano, Michał Kapczuk – kontrabas, Przemysław Jarosz – perkusja)

  bilety:  15 zł 

Tagi

Brak tagów

Komentarze