Wróć do listy wydarzeń  

Tomasz Lubaszka – Arytmia – wystawa malarstwa

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
Kostrzyńskie Centrum Kultury - Kostrzyn nad Odra, uul.Sikorskiego 34 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

Wernisaż wystawy malarstwa Tomasza Lubaszki, zatytułowanej ,,Arytmia”
30 marca godz. 19.15 – galeria ,,dacco” Kostrzyńskiego Centrum Kultury

Serdecznie zapraszamy na spotkanie ze Sztuką Tomasza Lubaszki, który pokaże swoje najnowsze obrazy tuż po tym, jak prezentowane były w sali wystaw Filharmonii Szczecińskiej.
Jest to malarstwo poważne, wyrafinowane intelektualnie. Sam Artysta przyznaje zresztą, że malowanie to rodzaj modlitewnego skupienia, bez którego nie wyobraża sobie pracy nad kolejnym obrazem. I to właśnie największa siła obrazów Tomka. Każdy z nich ma swoją historię, swój unikalny cykl tworzenia, wynikający z doświadczeń, przeżyć, przemyśleń, efektów podróży czy nawet banalnych, codziennych sytuacji. Każdy powstaje w określonym czasie, nastroju i przy muzyce, która jest nieodłącznym elementem procesu twórczego Tomka.
Siłą tego malarstwa jest również wieloznaczność i najzwyczajniej rozumiana estetyka. Te obrazy są po prostu piękne, bez dokonywania analiz formalnych. Potrafią zachwycić dekoracyjnością, zestawieniem kolorów, fakturą i zawsze bezbłędną kompozycją.

Wystawy w Kostrzyńskim Centrum Kultury sponsoruje Arctic Paper Kostrzyn S.A.

Tagi

Brak tagów

Komentarze