Wróć do listy wydarzeń  

„W niezwykłych ogrodach wyobraźni – w poszukiwaniu marzeń…” – wystawa w Galerii Młodych

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
Zielonogórski Ośrodek Kultury - Zielona Góra, ul. Festiwalowa 3 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę
W 2018 roku Szkoła Podstawowa nr 15 obchodzi swoje Urodziny – Wspaniały Jubileusz 50-lecia! ,”W niezwykłych ogrodach wyobraźni – w poszukiwaniu marzeń…” jest tegorocznym tematem wystawy naszych młodych artystów z koła plastycznego kl.4-7. Temat ten stał się ciekawą inspiracją do wykonania artystycznych  papierów czerpanych. Uczniowie z zebranej makulatury, samodzielnie przygotowywali masę papierniczą. Mielili, rozdrabniali, barwili i wylewali na sita własną masę papieru czerpanego. Wałkując poszczególne struktury – sami decydowali o ich kształcie, kompozycji, kolorze i fakturze.
Z pasją i twórczą fantazją wtapiali w jego strukturę – zebrane jesienne kompozycje liści, gałązek, suszonych kwiatów, sznurków, wyszukanych ,,skarbów” z własnej szuflady, tworząc niezwykle barwne artystyczne obrazy, jako kreatywne opowieści o swoich poszukiwanych marzeniach…
Kolejną inspiracją do pracy uczniów była również piosenka z płyty ,,Ogrody” zespołu IRA. A słowa piosenki, jakby odzwierciedlały tajemnicze myśli naszych młodych artystów: ….Twoje słowa są ciepłe jak cichy letni wiatr, Twoje oczy jak lustro, odbijają wszystko czego pragniesz.. Nie bój się jestem tu. Podaj mi swoją dłoń,  jeśli chcesz poznać mój niewidzialny ogród . W moim ogrodzie złoty ptak śpiewa piękną pieśń. Na wielkiej tęczy śpią motyle,  kwiaty śmieją się. Jeśli szukasz swych marzeń tu na pewno znajdziesz je.  Dobre słowa i wróżki co spełniają wszystkie Twoje prośby… (autor tekstu: Artur Gadowski)
A oto nasi Artyści:
1. Julia Pałka kl.4a
2. Zosia Siewruk kl.4a
3. Klara Susłowicz kl.4a
4. Kaja Przygodzka kl.4a
5. Lena Loch kl.4a
6. Wiktoria Buganik kl.4a
7. Aleksandra Żółkiewska kl.4a
8. Jagoda Zegzuła kl.4a
9. Karolina Mądra kl.5a
10. Julia Maliszewska kl.5a
11. Marta Jurczak kl.5c
12. Pamela Woźniak kl.5c
13. Wiktoria Mazurkiewicz kl.5c
14. Kasia Haremza kl.6a
15. Anna Chursowicz kl.6a
16. Patryk Krzesiński kl.6b
17. Justyna Wawrzyniak kl.6c
18. Hanna Żółkiewska kl.6c
19. Zosia Ścigaj kl.7c
20. Alicja Noskowska kl.7c
21. Karolina Kotelec kl.7c
22. Dawid Gawron kl.7d
Opiekun koła plastycznego: Wiesława Wysocka-Lechów

Tagi

Brak tagów

Komentarze