Wróć do listy wydarzeń  

Warsztaty ceramiczne

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
Klub Kultury MCK "Zodiak" - Gorzów Wlkp., Słoneczna 62a / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

Ceramika to pasja, która pozwala na wyrażanie siebie, rozwijanie kreatywności, ucieczkę od problemów codzienności, świetną zabawę…

Klub Kultury MCK „Zodiak” zaprasza na warsztaty ceramiczne dwa razy w miesiącu.

Warsztaty będą prowadzone w formie tematycznego bloku obejmującego dwie godziny pracy z masą ceramiczną i dwie godziny szkliwienia przedmiotów wykonanych podczas pierwszego spotkania.

Podczas zajęć poznamy różnorodne techniki modelowania ręcznego: wygniatanie, budowanie z wałków, budowanie z płatów oraz modyfikację tych form. Wykonane przedmioty zostaną wypalone w piecu elektrycznym, a na kolejnym spotkaniu barwione i kolejny raz wypalone.

Organizator zapewnia:

– doświadczonego i wykwalifikowanego instruktora

– materiały: glina, szkliwo, narzędzia, wypał wykonanych przedmiotów

Uczestnik:

– prosimy o przyniesienie ochronnego ubrania by móc swobodnie pracować z gliną

– zużyte niepotrzebne materiały (prześcieradła, ręczniki, koszulki itp.)

– wałki drewniane (takie jak do ciasta)

 

Zajęcia prowadzić będzie Beata Jurkiewicz-Sitko – magister pedagogiki opiekuńczo-resocjalizacyjnej. Swoją przygodę z ceramiką rozpoczęła 15 lat temu w małej pracowni prowadzonej przez Joannę Piotrowską. Poszerzając swoją wiedzę i ukończyła kurs ceramiki artystycznej oraz zdobyła uprawnienia prowadzenia zajęć w 2007 roku pod okiem artysty Remigiusza Gryta. W 2010 roku otworzyła własną pracownię gdzie dzieli się swoimi umiejętnościami z osobami chcącymi spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Prowadziła zajęcia z dużymi grupami dzieci w MOS podczas „Wakacjoimaginacji”, wykonała statuetki dla uczestników Festiwalu Filmów Frapujących, pracowała z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie w ramach zadania publicznego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej „My + Wy = Razem”.

7 maja 2018, godz. 17:00, Klub Kultury MCK „Zodiak”, ul. Słoneczna 62a.

Zapisy na warsztaty i kontakt: 785 187 282, 697 290 160 – Beata Jurkiewicz-Sitko.

Całkowity koszt warsztatów 50 zł.

Liczba miejsc ograniczona.

Tagi

Brak tagów

Komentarze