Wróć do listy wydarzeń  

Wernisaż wystawy „Trzy razy Jagiełło”

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
Klub Jedynka MCK - Gorzów Wlkp., Chrobrego 9 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

Miejskie Centrum Kultury zaprasza do klubu Jedynka na wystawę „Trzy razy Jagiełło”.

 

Augustyn Jagiełło – z wykształcenia historyk sztuki. Całe zawodowe życie poświęcił edukacji plastycznej dzieci i młodzieży jako nauczyciel i metodyk nauczania. Założyciel grupy twórczej „Wena” zrzeszającej ludzi ze środowiska nauczycielskiego. Całe życie oddany również pasji malowania. Autor niezliczonych obrazów o tematyce pejzażu miejskiego i krajobrazu, autor wielu wystaw swojego dorobku.

Bogusław Józef Jagiełło – artysta grafik. Absolwent grafiki warsztatowej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Wciąż wierny swojej pasji – grafice warsztatowej w technikach metalowych, obecnie poświęca się głównie malarstwu sztalugowemu i projektowaniu witraży.

Jakub Bogusław Jagiełło – informatyk, poeta i filozof. Absolwent informatyki na Politechnice Poznańskiej. Zawodowo zajmuje się głównie programowaniem. Szerokie zainteresowania i nieszablonowe widzenie różnych zjawisk znajdują odbicie w jego twórczości w dziedzinie języka i poezji. Jest twórcą programów informatycznych związanych z poezją generatywną, a także autorem wielu akwareli i instruktorem kaligrafii.

Obecna wystawa to nie konfrontacja pokoleń, a dialog pomiędzy nimi i to w jednej rodzinie.

 

Wernisaż: 18 listopada 2017, godz. 16:00, Klub Jedynka MCK, ul. Chrobrego 9.
Oprawa muzyczna: Lech Serpina.
Kurator galerii: Elżbieta Neuman.
Wystawa czynna do 13 grudnia 2017 r.

Tagi

Brak tagów

Komentarze