Wróć do listy wydarzeń  

Wiedeńska Gala Operetki
„Przetańczyć całą noc”

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
Zielonogórski Ośrodek Kultury - Zielona Góra, ul. Festiwalowa 3 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

W świat operetki, arystokratycznych salonów i miłosnych intryg przeniesie publiczność zachwycający, pełen ekspresji śpiew wokalistów, solistów opery, ich sugestywna gra aktorska połączona z żywiołowym ​tańcem.​ Całości dopełnią przepiękne,​ charakterystyczne dla epoki i stylu muzycznego ​​kostiumy​ wykonawców:​ wiedeńskie, cygańskie, hiszpańskie, musicalowe, dodające koncertowi czaru i blasku. Trio fortepianowe swą stylową grą i wirtuozowskimi interpretacjami utworów wprowadzi publiczność w charakter odrębnych części widowiska:​ wiedeńskiej – ze słynnymi tematami operetek oraz najpiękniejszymi walcami i polkami,wprost z cesarskiego balu,węgierskiej – z żywiołowymi, pikantnymi​ czardaszami,​ hiszpańskiej – w ognistych rytmach słonecznej Hiszpanii, musicalowej – w tanecznych rytmach.

W programie widowiska muzycznego „WIEDEŃS​KA GALA ​OPERETKI​: PRZETAŃCZYĆ CAŁĄ NOC​” w wykonaniu zespołu Artes Ensemble zabrzmią m.in​. ​najpiękniejsze arie i duety z operetek mistrzów​ gatunku:​ Fr.​ Lehara -​”Usta milczą, dusza śpiewa” z operetki „Wesoła wdówka”, „Receptę ja znam”i​ czardasz „Kiedy skrzypki grają …” z operetki „Cygańska miłość”; „W rytm walczyka serce śpiewa” z operetki „Księżniczka czardasza” i​ „Ach, jedź do Varasdin” z operetki „Hrabina Marica”E.​ Kalmana; „Juliska z Budapesztu”czardasz z operetki „Błękitna maska” F.​ Raymonda; „Aria​ Toreadora”z opery „Carmen” G. Bizeta, słynna​ hiszpańska​ pieśń A.​ Lary „Granada”, „Przetańczyć całą noc” z musicalu „My Fair Lady” F. Loewe oraz wiele innych arii​, duetów​ i pieśni, ukochanych przez publiczność, znanych melomanom z programów sal koncertowych, radia i telewizji, rozbrzmiewających​ w najważniejszych ośrodkach muzycznych świata, bawiących i wzruszających niezmiennie od dziesiątek lat.

Wykonawcy:
Artes Ensemble:
Emilia Mikołajczyk​​ – sopran,
Dominik Sierzpuitowski​ – tenor/​baryton,
Emilia Dagil / Marcin Pawełczyk​ – skrzypce,
Małgorzata Janaszek – wiolonczela, prowadzenie koncertu,​ ​scenariusz​
Andrzej Janaszek – fortepian, reżyseria, ​autor aranżacji utworów,​ dyr.​ artystyczny zespołu ​Artes Ensemble.

 

 

O ZESPOLE ARTES ENSEMBLE

Pomysłodawcą i założycielem​ zespołu wokalno ​- ​instrumentalnego Artes Ensemble oraz​ jego dyrektorem​ artystycznym jest Andrzej Janaszek – pianista, kameralista, aranżer.Zespół tworzą znakomici artyści, absolwenci Akademii Muzycznych w Bydgoszczy, Gdańsku, ​Poznaniu, Łodzi, ​Freiburgu i Zurychu, ​soliści oper i filharmonii, zajmujący się również działalnością pedagogiczną, posiadający w swych dorobkach artystycznych wiele nagród i wyróżnień w konkursach i festiwalach wokalnych, instrumentalnych i kameralnych w kraju i zagranicą. ​Z​espół wokalno – ​ instrumentalny Artes Ensemble z powodzeniem koncertuje na scenach muzycznych i teatralnych w całej Polsce i za zachodnią granicą, spotykając się z gorącym przyjęciem i uznaniem publiczności, krytyki i środowiska muzycznego, stale poszerzając rosnące rzesze fanów i wielbicieli ich muzycznego talentu i scenicznej ekspresji. Artes Ensemble w mistrzowskim stylu wykonuje perły muzyki klasycznej, jak i największe przeboje muzyki popularnej, widowiskowe gale operetkowe i operowe, słynne pieśni neapolitańskie i hiszpańskie, standardy muzyki filmowej, musicalowej, widowiska muzyczne o różnej tematyce. Zespół ma również w swym bogatym repertuarze muzykę flamenco, tango argentyńskie, węgierskie czardasze, walce wiedeńskie i angielskie, francuskie chansons,​ romanse rosyjskie, muzykę polską najwybitniejszych rodzimych twórców m.in. Fr. Chopina, St. Moniuszki, I. J. Paderewskiego, H. Wieniawskiego; polskie przeboje muzyki przedwojennej oraz koncerty okolicznościowe, świąteczne, patriotyczne i wiele innych.

 

 

Zespół Artes Ensemble oraz „WIEDEŃS​KA GALA ​OPERETKI​: PRZETAŃCZYĆ CAŁĄ NOC​”​

6 kwietnia godz. 19:00 Hydro(za)gadka

bilety w cenie 20 zł do nabycia w systemie sprzedaży abilet.pl oraz na godzinę przed koncertem tylko w przypadku jeżeli nie zostaną wcześniej wyprzedane

Tagi

Brak tagów

Komentarze