Wróć do listy wydarzeń  

Wielka tajemnica

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Familijny spektakl detektywistyczny oparty na autorskim scenariuszu, którego głównym wątkiem jest sprawa pewnej tajemniczej kradzieży.

ul. Marsz. J. Piłsudskiego 49 - Nowa Sól / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

Familijny spektakl detektywistyczny oparty na autorskim scenariuszu, którego głównym wątkiem jest sprawa pewnej tajemniczej kradzieży. Sławny detektyw – Filip Filipowski dwoi się i troi, aby odkryć prawdę, a pomagają mu w tym – poszkodowana – hrabina Georginia Kołomyjska herbu Cholewa oraz przypadkowy przechodzień – Alojzy. Kilkakrotnie aktywny udział w przedstawieniu biorą także dzieci (na scenie). Ważne walory tego spektaklu to scenografia złożona z kilkudziesięciu kolorowych i różnokształtnych parasoli, z których aktorzy tworzą metaforyczne obrazy, pobudzające wyobraźnię dzieci, "wpadająca w ucho" muzyka i piosenki oraz elementy wiedzy z zakresu polskiej historii, przedstawione w zabawny sposób. Spektakl utrzymany jest  w konwencji musicalowej. Sztuka ma charakter rozrywkowo-edukacyjny w stylu „uczyć-bawiąc”. Z jednej strony odwołuje się do wątków – ciekawostek z historii Polski, z drugiej zaś promuje naukę i logiczne myślenie. W zabawnej i przystępnej formie przedstawienie nawiązuje do tradycji szlacheckiej. Poprzez elementy interakcji z publicznością (aktywny udział widzów w spektaklu) staramy się przekazywać dzieciom praktyczne umiejętności takie, jak logiczne wnioskowanie i obserwacja. Poprzez innowacyjną i dynamiczną scenografię i rekwizyty (m.in. wspomniane wyżej parasole różnej wielkości i koloru, w wielu wariantach przestrzenno–znaczeniowych) niniejszy spektakl wprowadza młodego widza w świat kultury symbolicznej. Przedstawienie zajmujące i dowcipne także dla starszych widzów.

bilety: 8 zł

Bilety do nabycia w sekretariacie NDK (od wtorku do piątku w godz. 10.00 – 15.30) oraz w kasie pół godziny przed spektaklem.

Tagi

Brak tagów

Komentarze