Wróć do listy wydarzeń  

Wigilia Miejska

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
Stary Rynek - Zielona Góra, ul. Festiwalowa 3 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

 

W sobotę 14 grudnia na zielonogórskim deptaku rozpocznie się Jarmark Bożonarodzeniowy, który potrwa do niedzieli (22.12). Swoje stroiki, anioły, haftowane obrusy, ozdoby choinkowe zaprezentują artyści i rękodzielnicy. Nie zabraknie również artykułów potrzebnych do przygotowania i wzbogacenia potraw wigilijnych. Zielonogórzanie będą mogli spróbować grzanego wina, dowiedzieć się jak przygotować trunek.

Stoiska czynne będą w godzinach 1200 – 1900.

W dniach 14-15 i 21 grudnia w godzinach 1200 – 1700 w namiocie usytuowanych w pobliżu Visit Zielona Góra będzie funkcjonować Gwiazdkowa Warsztatownia gdzie odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci. Najmłodsi pod okiem animatorów będą mogli wykonać różnego rodzaju ozdoby choinkowe, które  zabiorą do domu lub udekorują choinki na zielonogórskim deptaku.  Własnoręcznie wykonana ozdoba może być pięknym świątecznym prezentem. Gwiazdkowa Warsztatownia to miejsce niezwykłe do którego w tym roku zawitają Świąteczne Skrzaty, które zaproszą dzieci do wspólnej zabawy.

W poniedziałek 16 grudnia od godziny 1500 odbędą się po raz drugi pokazy i warsztaty rzeźbienia w lodzie. Zobaczyć gotową rzeźbę to jedno, ale samemu ją stworzyć, to zupełnie innego rodzaju doznanie artystyczne. Podczas lodowych warsztatów będziecie mogli spróbować swoich sił jako rzeźbiarze. Natomiast pokaz rzeźbienia to niezapomniane widowisko – artysta pracuje piłą elektryczną, dłutami, a nawet ogniem. Lodowa figura mamy nadzieję, że przy sprzyjających warunkach atmosferyczny pozostanie na długo na zielonogórskim deptaku.

Od czwartku do piątku (19-20 grudnia) w godzinach 1200 – 1900 po raz pierwszy na zielonogórskim jarmarku pojawi się Snow Fun Park akademia snowboard’u dla dzieci pod opieką doświadczonych instruktorów. Strefę tworzy sztuczna nawierzchnia imitująca użytkowo i wizualnie śnieg, infrastruktura treningowa (najazdy, wzniesienia, hopki, równoważnie, słupki), najwyższej klasy sprzęt snowboardowy dla dzieci (deski, wiązania, ochraniacze) oraz znaczniki tank top.

Natomiast w niedzielę 22 grudnia (deptak przy Ratuszu), zapraszamy serdecznie mieszkańców Zielonej Góry na Miejską Wigilię.

Podczas Miejskiej Wigilii w koncercie kolęd i pastorałek zaprezentują wokaliści Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, zielonogórskich szkół, Nietkowa, Grupy Śpiewaczej „Nasza Łężyca” oraz Chór Con Spirito. Życzenia mieszkańcom o godzinie 1500 złożą biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej oraz władze miasta, chwilę później koncertem kolęd Miejską Wigilię uświetni Krystyna Giżowska, a harcerze przekażą mieszkańcom światełko betlejemskie.

 

Tagi

Brak tagów

Komentarze