Wróć do listy wydarzeń  

Wystawa – Dariusz Miliński – Pamięć Ulicznika

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0
Kostrzyńskie Centrum Kultury, ul Sikorskiego 34 - Kostrzyn nad Odrą,ul. Sikorskiego 34 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

28 lutego o godz. 19.15 zapraszamy do galerii ,,Dacco” Kostrzyńskiego Centrum Kultury na wernisaż wystawy malarstwa DARIUSZA MILIŃSKIEGO zatytułowanej ,,Pamiętnik Ulicznika”.

Będzie to wystawa wyjątkowa, bowiem znany w Kostrzynie Artysta obchodzi w bieżącym roku jubileusz 50-lecia pracy twórczej. Z tej okazji odbędzie się wiele wystaw i prezentacji dorobku Milińskiego, a naszej galerii nie mogło zabraknąć, wszak to jeden z najważniejszych Artystów spośród tych, którzy przez minione ponad 20 lat odwiedzali nasze miasto.
Podczas wernisażu będą więc niespodzianki dla publiczności, a mamy taką nadzieję, że i dla Darka Milińskiego.
Artysta urodził się w 1957r. w Cieplicach. Jest z zawodu artystą-plastykiem. Uczestniczył w przeszło 200 wystawach indywidualnych i ponad 100 zbiorowych m.in. w Polsce, Niemczech, Francji, Belgi i USA. Zdobył wiele nagród i wyróżnień. Założyciel grupy artystycznej „Pławna 9”. Twórca Zamku Legend Śląskich, Muzeum Przesiedleńców i Arki Noego. Niestrudzony animator kultury. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych i państwowych w kraju i zagranicą. Jest animatorem, tworzy plakaty, pisze książki, wiersze, teksty piosenek, scenariusze teatralne, ale przede wszystkim jest Filantropem i Dobrym Człowiekiem.
Jeżeli Go nie znacie, musicie poznać, koniecznie!

Wystawy w KCK sponsoruje firma Arctic Paper Kostrzyn S.A.

 

Tagi

Brak tagów

Komentarze