Wróć do listy wydarzeń  

Zaduszki Jazzowe – Ciosaniec

m.madry@rcak.pl 5 listopada 2019 0
Kościół Ciosaniec - Ciosaniec 112 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne

Już czwarty raz spotykamy się razem w Ciosańcu, aby wspólnie uczcić pamięć muzyków, którzy wywarli niebanalny wpływ na Polską i nie tylko muzyką rozrywkową. Jak zwykle w repertuarze będą artyści znani w niekoniecznie oczywistych utworach lub aranżacjach. Nie zabraknie piosenek melancholijnych, lirycznych, które zmuszają niejako do refleksji nad kruchością naszego istnienia. Będą też takie kompozycje, które zabrzmią mocniej wzmacniając przekaz w nich zawarty. W 2019 roku obchodzimy dwie ważne rocznice: 30-lecie wolnej, odrodzonej Polski i 15-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Koncert będzie żywą lekcją historii przypominającą te dwa wydarzenia.
Nasze poprzednie spotkania miały różne oblicza. W tym roku na scenie pojawi się zdolna lubuską młodzież, która zaprezentuje swoje fantastyczne możliwości wokalne. Są to laureaci Lubuskiego Festiwalu Piosenki, którzy przygotowywali się do tego wydarzenia na warsztatach odbywających się w Regionalnym Centrum Animacji Kultury. Było to możliwe dzięki dużemu zaangażowaniu się w projekt RCAK, które wspomogło nas także w zakresie przygotowania graficznego projektu i promocji wydarzenia.Koncert odbędzie się również dzięki Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubuskiego, który wsparł nasz projekt finansowo.
Warto również wspomnieć, że reszta spraw organizacyjnych spoczęła na barkach osób ze Stowarzyszenia Wokół Kultury, które zaczęło działalność w tym roku. To grupa pasjonatów, którzy nie boją się wyzwań i realizują przedsięwzięcia związane z szeroko pojętą kulturą. Jeżeli na widowni znajdują się tacy pasjonaci, to serdecznie zapraszam do kontaktu i do współpracy. Razem możemy więcej. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie stowarzyszenia Wokół Kultury – https://swk.org.pl/

************************************************************************

Wystąpią:
Zespół muzyczny aquarius.zgora.pl pod kierownictwem Mariusz Woźniak w składzie:
Martyna Musiał – I skrzypce
Małgorzata Salaterska – II skrzypce
Ewelina Patrzykąt – altówka
Kornelia Pukacka – wiolonczela
Marcin Lach – perkusja
Szymon Rauhut – gitary
Wojtek Judkowiak – bas
Bartosz Kida – trąbka
Mariusz Woźniak – instrumenty klawiszowe i śpiew

a także zaproszeni finaliści Lubuskiego Festiwalu Piosenki PRO ARTE 2019 Regionalne Centrum Animacji Kultury

Zespół „Ostatni Raz” w składzie:
Aurelia Bałuk, Katarzyna Bałuk, Julia Łabuda, Martyna Białko

Zespół Eleven w składzie:
Nikodem Konieczny, Adrian Konieczny, Uliana Mironova, Zuzia Krajewska, Filip Woźniak, Iga Garbula, Jakub Jarosik

oraz soliści:
Natalia Znamirowska, Patrycja Kałużna, Marta Mika, Julia Wiśniewska, Jakub Sułtanowski, Franciszek Patryn.

Tagi

Brak tagów

Komentarze