Wróć do listy wydarzeń  

Zaproś Chopina do siebie

biuro@swk.org.pl 0
- / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne

Ten projekt to pomysł stworzenia innowacyjnej prezentacji życia i twórczości największego polskiego kompozytora osobom zamieszkującym mniejsze miejscowości i mającym utrudniony dostęp do kultury wyższej. Jest to cykl koncertów, które odwiedzą gminne i wiejskie ośrodki kultury, a także świetlice wiejskie.

Głównymi wykonawcami koncertów będzie pianista – absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza Mariusz Woźniak. Jako drugi wykonawca muzyki Chopina będzie zdolny, dobrze zapowiadający się młody wykonawca – 11 letni Adam Woźniak. Jest laureatem ogólnopolskiego konkursu pianistycznego w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie jego talent dostrzegł prof. Bogumił Nowicki z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W programie będą na żywo wykonywane najbardziej znane walce, mazurki, preludia czy utwory znane z filmu “Pianista” Romana Polańskiego – Nokturn cis-moll opus pośmiertny, czy chyba najbardziej znane Preludium e-moll Op. 28 Nr 4.

Pomiędzy blokami koncertowymi lubuska publiczność zobaczy prezentację ukazująca życie i twórczość genialnego polskiego kompozytora, jego dokonania i wkład w polską kulturę muzyczną oraz propagowanie jej za granicą podczas emigracji. Koncerty te będą wykonywane głównie dla osób starszych po 60 roku życia mających utrudniony dostęp do kultury wyższej, ale zapraszamy także pozostałych mieszkańców miejscowości. Przeważnie organizowane są wyjazdy takich osób do większych ośrodków kulturalnych, a projekt “Zaproś Chopina do siebie” spowoduje, że muzyka największego polskiego kompozytora epoki romantyzmu zawita do świetlic wiejskich lub do gminnych domów kultury w ich miejscowości.

Wszystkie koncerty zorganizujemy w oparciu o zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu dotyczące reżimu sanitarnego, po to, aby te wydarzenia były jak najbardziej bezpieczne. Zachowamy odpowiedni dystans społeczny, zapewnimy płyny dezynfekujące, będziemy zbierać od uczestników ankiety dotyczące ich stanu zdrowia.

Projekt dofinansowano ze środków województwa Lubuskiego w ramach „Wojewódzkiego Programu na rzecz Osób Starszych”. Parterem projektu jest Regionalne Centrum Animacji Kultury.

Tagi

Brak tagów

Komentarze