Wróć do listy wydarzeń  

Ziemia i Pieśń

m.madry@rcak.pl 0
Regionalne Centrum Animacji Kultury - Zielona Góra, ul. Sienkiewicza 11 / pokaż na mapie wydarzenie archiwalne Odwiedź stronę

W najbliższy weekend  (29-30 sierpnia) przy Szprotawskim Domu Kultury będzie kolorowo i śpiewnie, a to za sprawą 28 Festiwalu Grup Śpiewaczych „Ziemia i Pieśń”. Z dumą informujemy, że nasz Festiwal  otrzymał dofinansowanie z NCK w ramach projektu „Etno Polska 2020″, w kwocie 73.000 zł oraz ze Związku Artystów Wykonawców STOART na koncerty gwiazd.

Informujemy również, że tegoroczna edycja będzie pod reżimem sanitarnym , ale jak zawsze będzie radośnie. Wystąpi  w niej 28 zespołów z 8 województw.  Przeglądom śpiewaczym towarzyszyć będzie wiele atrakcji, nie będzie zaś tradycyjnego korowodu ulicami miasta.

28 Festiwal podzielony jest na trzy strefy:  I koncertową (park SzDK), II wystawców i rękodzielników (plac przed budynkiem SzDK) oraz III animacyjną („Park Dinozaurów” obok SzDK). Strefa dla publiczności jest wydzielona i ma ograniczoną ilość miejsc, nie posiada miejsc siedzących, dlatego zachęcamy naszych gości do przyniesienia kocyków, leżaczków, krzesełek, itp.  W strefie animacyjnej w poszczególnych zajęciach jednocześnie, będzie mogła wziąć udział określona ilość dzieci. Wszystkie strefy posiadają regulaminy i są przygotowane zgodnie z zaleceniami GIS.

Festiwal „Ziemia i Pieśń” to przede wszystkim kultywowanie tradycji poprzez śpiew, muzykę i piękne stroje.  Pierwszy koncert  przeglądowy  rozpocznie się w sobotę  o godzinie 10.00, wystąpią zespoły z woj. lubuskiego i dolnośląskiego.  Drugi planujemy  o godzinie 15.30, wystąpią pozostałe zespoły. W tym samym czasie najmłodszych zapraszamy do strefy animacyjnej, gdzie czekać na nich będą animatorzy SzDK, warsztaty plecionkarskie z pracownią „ARTEX” oraz Wioska Słowian z warsztatami czerpania papieru, robienia masła i innymi atrakcjami. Wszystkich do strefy wystawców i rękodzielników. Można będzie podziwiać i zakupić  ciekawe dzieł rąk ludzkich, a także posmakować potraw przygotowanych przez sołectwa naszej gminy.

 Wystawa  „Ziemia i Pieśń – jak to się zaczęło?”- przegląd wszystkich lat, zainstalowana  zostanie w przestrzeni miasta- w okolicach SzDK.

  Przypominamy, że na terenie całego Festiwalu obowiązują zasady bezpieczeństwa związane z COVID – 19.  W strefie koncertowej, obowiązuje zasłanianie ust i nosa, zachowanie dystansu społecznego oraz pozostawienie informacji kontaktowych – najlepiej imię i nazwisko z nr tel.  przynieść zapisane i wrzucić przed wejściem na teren parku do specjalnie przygotowanej do tego celu skrzynki, lub wypełnić na miejscu przed wejściem. Informacje te, zgodnie z RODO zostaną zniszczone po 14 dniach lub przekazane do PSSE  w przypadku wykrycia zarażenia COVID -19.

Tagi

Brak tagów

Komentarze