Wróć do listy artykułów   

Wyniki Finału Spotkań Grup Jasełkowych

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Poniżej przedstawiamy protokół Rady Artystycznej Finału Wojewódzkiego…

Zakończyliśmy pierwszą część programu PRO ARTE. 30 stycznia podsumowaliśmy zmagania Grup Jasełkowych w Lubuskim Teatrze. W przeglądzie wzięła rekordowa do tej pory ilość grup i uczestników – 17 grup i prawie 400 uczestników.

 

Poniżej przedstawiamy protokół Rady Artystycznej Finału Wojewódzkiego

 

30 stycznia 2018 roku w Lubuskim Teatrze im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze odbył się  finał wojewódzki XVIII Spotkań Grup Jasełkowych. Wydarzenie odbyło się w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE, Którego operatorem jest Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze.

Rada artystyczna w składzie – Joanna Wąż – aktorka Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze, Anatol Wierzchowski – reżyser, wieloletni instruktor teatralny, animator kultury i scenarzysta, dr Jan A. Fręś – teatrolog, wieloletni instruktor teatralny, autor książek o teatrze dla dzieci i młodzieży, założyciel i kierownik artystyczny Teatru Zza boru, po obejrzeniu wszystkich prezentacji postanowiła przyznać:

tytuł laureata:

  • Lubuskiemu Zespołowi Pieśni i Tańca im. L. Figasa z Zielonej Góry za spektakl „Herody”
  • Grupie teatralnej Szelest ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach za spektakl „Nie było miejsca dla Ciebie”
  • Teatrowi Małe Conieco ze Szkoły Podstawowej w Czarnowicach za spektakl „Dokąd pastuszkowie?”
  • Grupie Teatralnej Katharsis ze Szkoły Podstawowej w Bogdańcu za spektakl „Tryptyk bożonarodzeniowy”
  • Studiu Teatralnemu dla Dzieci i Młodzieży w Gorzowie Wielkopolskim za spektakl „Jasełka na wesoło”

oraz wyróżnić:

  • siostrę Barbarę Koreń, opiekunkę zespołu teatralnego EMAUS z SP 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Międzyrzeczu, za scenografię i kostiumy w spektaklu „O Bożym Narodzeniu inaczej”,
  • grupę „ SMYKI I PRZYJACIELE” ze świetlicy w Świecku za spektakl pt. „Pobożne życzenia”,
  • grupę „O Rany Julek!” z SP im. M. Kopernika w Pszczewie za spektakl pt. „Jasełka,
  • Mikołaja Kwiatkowskiego, ze Studia Teatralnego dla Dzieci i Młodzieży w Gorzowie Wielkopolskim, za reżyserię spektaklu „Jasełka na wesoło”,
  • grupę pastuszków w spektaklu „Jasełka na wesoło” Studia Teatralnego dla Dzieci i Młodzieży w Gorzowie Wielkopolskim za kreacje aktorskie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w Finale Wojewódzkim XXVIII Spotkań Grup Jasełkowych.

Rada Artystyczna podkreśliła wysoki poziom artystyczny prezentowanych przedstawień.

Na szczególne podkreślenie zasługuje praca nauczycieli i instruktorów tworzących własne scenariusze, które wymagają twórczych rozwiązań scenicznych w realizowanych widowiskach. Wyrazy uznania za konsekwentną realizację własnych pomysłów, przygotowanie wokalne i świadomość muzyczną, a także staranne opracowanie plastyczne.

Życzymy wszystkim wykonawcom oraz ich nauczycielom radości z tworzenia oraz jak najwięcej prezentacji scenicznych na najwyższym poziomie.

Rada artystyczna Finału Wojewódzkiego
XXVIII Spotkań Grup Jasełkowych

Jan A. Fręś – przewodniczący

Joanna Wąż

Anatol Wierzchowski

Z naszej strony jako operatora Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE serdecznie dziękujemy wszystkim grupom za udział w finale i etapach powiatowych tej części programu, a instruktorom życzymy jeszcze więcej pomysłów i radości z tworzenia nowych spektakli z dziećmi i młodzieżą.