Wróć do listy artykułów   

Wystawa Fotograficzna Reginy Chochy – Sztuka sakralna

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Wernisaż odbędzie się 22 stycznia o godz. 18.00 w Hydrogalerii ( Amfiteatr ul. Festiwalowa 3). Autorka o sobie i swoich pracach: Zawsze interesowała mnie fotografia, sztuka która na małym obrazku potrafi pokazać człowieka, piękno świata, rośliny i zwierzęta.W 2002 r. wstąpiłam do Klubu Fotograficznego działającego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Zielonej Górze. Co roku w klubie jest organizowany konkurs fotograficzny, w kilku edycjach byłam zauważana otrzymując nagrody i wyróżnienia. Rok 2007 zaowocował I nagrodą w konkursie z okazji 15 – lecia UTW, wystawą indywidualną pt. Sztuka sakralna i wyróżnieniem w Otwartym Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym.
Fotografia pokazuje prawdę o otaczającej nas rzeczywistości, pozwala na wewnętrzne skupienie, ciszę, wypowiedzenie się o swojej wrażliwości – o tym co i jak widzę. Fotografia stwarza sytuację, w której obraz ma mówić o sobie, pobudzać do myslenia czyniąc zwyczajne rzeczy obiektami fascynacji i artystycznej ekspresji.
Zdjęcia wybrane do wystawy Sztuka sakralna zostały „zdjęte” podczas podróży po Czechach (Nove Mesto, Hejnice), Litwie (Wilno) i Polsce (Klępsk i Świnoujście).