Wróć do listy artykułów   

Wystawa twórczości plastycznej Elżbiety Halickiej

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę twórczości plastycznej Elżbiety Halickiej. Wernisaż odbędzie się 13 maja o godz. 17.00 w Hydrogalerii (amfiteatr, ul. Festiwalowa 3). Artystka o sobie: Urodziłam się i mieszkam w Lubsku. Malarstwo jest dla mnie wyzwaniem i pasją, która towarzyszy mi od wielu lat. Maluję przede wszystkim pastelami olejnymi, farbami olejnymi, czasami też tworzę kompozycje czarno-białe długopisem lub tuszem. Moim pracom nadaję kształt plastyczny przez deformację elementów wziętych z rzeczywistości oraz uproszczenie formy. Bardzo ważny element stanowi dla mnie kolorystyka obrazu. Stosuję często szeroką gamę fioletów, żółci, zieleni, błękitów, które budują obraz barwną gamą kolorystyczną. Główną inspiracją dla powstających obrazów stanowi dla mnie człowiek oraz jego otoczenie – głównie przyroda, które przetworzone przez wyobraźnię tworzą różnorodne kompozycje plastyczne.
Swoją twórczość rozwinęłam głównie po roku 1992, kiedy otrzymałem po raz pierwszy na Salonie Jesiennym w Żarach II nagrodę za pastel “Spotkania”. Następnie przyszły dalsze sukcesy, które zmobilizowały mnie do rozwijania swoich umiejętności. Na Salonie Jesiennym w Żarach otrzymałam m.in. następujące nagrody: I w 1995 r. za pastel, I w 1996 r. w kategorii rysunku i grafiki, wyróżnienie w 2000 r. za pastel, I w 2001, 2002 i 2003 r. za pastele, , wyróżnienie w 2004 r. za rysunek, I w 2007 r. za olej. Oprócz nagród żarskich w 2007 r. otrzymałam Nagrodę Lubuskiego Przeglądu Twórczości Nieprofesjonalnej w Zielonej Górze za pracę “Kobieta wśród kwiatów”.
Nagrody , które otrzymałam dodaję mi sił i są mobilizujące do dalszego tworzenia. Malowanie jest bardzo ważną częścią mojego życia, doskonałym lekarstwem na codzienne problemy, sprzyja wewnętrznemu wyciszeniu i oddaleniu stresów i niepokoju.
Należę do Lubuskiego Stowarzyszenia Malarzy, Rzeźbiarzy i Fotografików pod nazwą MARFO, gdzie rozwijam swoje umiejętności.
Mam nadzieję, że moje obrazy przykują uwagę Publiczności, skłonią do refleksji i zadumy, poruszą wrażliwość estetyczną i intelektualną oraz dadzą miłe wrażenia w odbiorze. Bardzo dziękuję za uwagę i zapraszam do oglądania moich prac.