Wróć do listy artykułów   

X Lubuskie Forum Kultury za nami

m.madry@rcak.pl 16 kwietnia 2019 0

W dniach 10-12 kwietnia 2019r. w Łęknicy odbyło się  X Lubuskie Forum Kultury, w którym uczestniczyło ponad 60 dyrektorów i głównych księgowych instytucji kultury oraz pracowników samorządowych działających w obszarze kultury w województwie lubuskim.

Tradycyjnie już, pierwszy dzień Forum minął bardzo aktywnie. Dyrektorzy uczestniczyli w szkoleniu nt. „Nowe regulacje ustawowe w praktyce. Orzeczenia z zakresu kultury”. Po obiedzie podczas  panelu „Nasze sprawy…” omawiano dalsze wspólne działania,  dyskutowano o bieżących sprawach i problemach. Główne księgowe natomiast uzupełniały swoją wiedzę z tematyki: „Podatek VAT – zagadnienia związane z preproporcją oraz zmiany od 1 stycznia 2019, Prewspółczynnik …”

Drugiego dnia podczas panelu dla dyrektorów odbyło się spotkanie z przedstawicielami  Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Księgowe pogłębiały tematykę „Zasady ewidencji dotacji podmiotowej i celowej na zakup środka trwałego i sposób rozliczenia w księgach rachunkowych w instytucjach kultury”.

Wspólne zajęcia praktyczne „Rola stretchingu w Twojej pracy”– pozwoliły na chwilę relaksu 🙂

Spotkania zsieciowanych to także czas na poznanie miejsc kulturotwórczych w regionie. Dzięki uprzejmości partnera uczestnicy mogli pospacerować z przewodnikami po figurującym na światowej liście dziedzictwa UNESCO  Parku Mużakowskim i poznać jego historię. Uczestnicy poznali  bliżej działalność  i siedzibę Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Łęknicy.

Ostatniego dnia Forum odbył się wspólny panel dla dyrektorów i głównych księgowych „Warsztaty – Pozyskiwanie środków pomocowych na prowadzenie działalności kulturalnej: Program – Projekt – Realizacja” i „Narzędzia promocyjne wydarzeń kulturalnych”.

Forum to tradycyjnie okazja do owocnego spotkania, poszerzenia kompetencji, wymiany doświadczeń, zawarcia nowych znajomości, ciekawych rozmów, wzmocnienia  współpracy…

Regionalne Centrum Animacji Kultury za współpracę przy realizacji X Lubuskiego Forum Kultury serdecznie dziękuje partnerowi, pani Bettinie Kowalskiej-Targońskiej dyrektorowi Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Łęknicy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie  dziękujemy, że byliście z nami 🙂