Wróć do listy artykułów   

Zaproszenie na Alte Kameraden 2020

Redaktor lubuskieKULTURA.pl 0

Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wielkopolskim oraz

World Association of Marching Showbands zapraszają na:

„Alte Kameraden 2020”

– Międzynarodowe Spotkania Orkiestr Dętych i Zespołów Paradnych –

Organizowany po raz 14-ty festiwal, to odbywająca się w maju impreza, która prezentuje swojej publiczności barwne przemarsze, widowiskowe musztry paradne i wyśmienite koncerty orkiestr dętych, marszowych i podobnego typu zespołów muzycznych z różnych krajów.

Wydarzenie to jest otwarte na każdy rodzaj muzyki granej na instrumentach dętych – wybrzmiewa utworami od marszów, poprzez muzykę folk, pop i filmową po transkrypcje muzyki poważnej.

Z naszym miastem związany jest tzw. król marsza – Carl Teike, który na początku XX w. mieszkał i tworzył w Landsbergu / Gorzowie Wlkp. – na jego cześć nazwaliśmy nasze wydarzenie honorując w ten sposób jego światowej sławy marsz pt. Alte Kameraden.

Przez ostatnie 13 lat nasz kameralny festiwal zdążył zasłynąć nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Gościliśmy zespoły z Danii, Belgii, Niemiec, Czech, Litwy, Ukrainy, Austrii i Węgier i oczywiście z Polski.

Festiwal „Międzynarodowe Spotkania Orkiestr Dętych i Zespołów Paradnych Alte Kameraden 2020” będzie miał charakter konkursowy. Przeprowadzone zostaną konkursy w kategoriach:

– marszowej

– programu koncertowego

– musztry paradnej

Dzięki współpracy z World Association of Marching Show Bands (WAMSB), festiwal jest rundą kwalifikacyjną do Mistrzostw Świata Zespołów Paradnych 2021r. i 2022r. Jury zostanie uzupełnione o osoby z międzynarodowym doświadczeniem z ramienia WAMSB. Regulaminem ocen jest tzw. One World Judging System – używany na całym świecie.

Szanowni muzycy i miłośnicy muzyki z bliska i z daleka, serdecznie zapraszamy na Alte Kameraden 2020!

W dniach 16 – 17 maja 2020r. będziemy wspólnie i aktywnie świętować, bawić się muzyką i pokazywać to, co najlepiej potrafimy – grać! Zaprezentujemy różne rodzaje muzykowania, będziemy wymieniać się doświadczeniami, nawiązując międzynarodowe przyjaźnie.

Serdecznie zaprasza:

Hanna Błauciak, Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp.
Organizator pokrywa koszty zakwaterowania i wyżywienia.

Więcej informacji udzieli:
kontakt w języku polskim: anna.wisniewska@mckgorzow.pl
kontakt w języku niemieckim i angielskim: daja.weiss@mckgorzow.pl
osoba odpowiedzialna z ramienia WAMSB: Dieter Buschau dieter@wasmb.org

strona wydarzenia: www.altekameraden.mckgorzow.pl

DO POBRANIA:

Karta zgłoszeń

Regulamin