Wróć do listy artykułów   

Żary nominowały do finału Jasełek!

m.madry@rcak.pl 14 stycznia 2019 0

10-11 stycznia 2019 roku w Żarskim Domu Kultury odbyły się prezentacje okręgowe XXIX Lubuskich Spotkań Jasełkowych realizowanych w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2019.
Organizatorem przeglądów był Żarski Dom Kultury. Do prezentacji przystąpiło 14 grup:
Rada Artystyczna w składzie: Maja Dokowicz, Waldemar Dybalski i Kinga Rosińska po obejrzeniu wszystkich spektakli nominowała do finału wojewódzkiego 4 grupy:
Teatr Trzech Serc ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubsku, Owo i to ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubsku, Ewenement z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Iłowej, Bez nazwy z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Żarach.
Oprócz nominacji Rada Artystyczna przyznała 6 wyróżnień, które otrzymały grupy: Kubuś Puchatek ze Szkoły Podstawowej w Olbrachtowie, Smerfy z Miejskiego Przedszkola nr 8 w Żarach, Kolędnicy Ulwila z Zespołu Szkół Specjalnych w Żarach, Mali kolędnicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żaganiu, Szelest ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żaganiu oraz Skrzydlate anioły ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Żaganiu.

Rada Artystyczna podziękowała uczestnikom oraz ich opiekunom za wkład włożony w przygotowanie spektakli oraz życzyła powodzenia na Finałach Wojewódzkich.

Regionalne Centrum Animacji Kultury składa podziękowania dla Żarskiego Domu Kultury za zorganizowanie przeglądów okręgowych XXIX Spotkań Grup Kolędniczych i Jasełkowych.

Lubuskie Spotkania Jasełkowe są elementem Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE, którego operatorem jest Regionalne Centrum Animacji Kultury, a jego realizatorami organizatorzy etapów okręgowych: samorządy lokalne, domy, ośrodki i centra kultury.

➥ PROTOKÓŁ