Wróć do listy artykułów   

Znamy skład Rady Artystycznej Lubuskiej Gali Teatralnej

m.madry@rcak.pl 0

Przedstawiamy Radę Artystyczną Lubuskiej Gali Teatralnej – nowa formuła on-line PRO ARTE 2020.

Sandra Herbich

Ukończyła studia na wydziale aktorskim w PWST w Krakowie w roku 2014. Na scenach teatralnych współpracowała z Mają Kleczewską („Milusińscy”), Krystianem Lupą („Pływalnia”). Za rolę Sany w „Pływalni” otrzymała Nagrodę na 31 Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Wystąpiła w rolach tytułowych u Eweliny Marciniak („Caryca Katarzyna”), u Krzysztofa Popiołka i Martyny Lechman („Makbet”). Gra również dla młodego widza w spektaklach: Teatru Imka „Momotaro” T. Karolaka oraz Teatru Palladium „Calineczka” M. Szabłowskiej. W Teatrze Komedia zagrała w sztukach „Klejnoty” i „Klatka wariatek”. Publiczności telewizyjnej znana z filmu „Kamienie na szaniec” Roberta Glińskiego (Hala Glińska), oraz seriali telewizyjnych „Ojciec Mateusz”, „Na dobre i na złe”, „W rytmie serca”, „Komisarz Alex”, „Julia”, „M jak Miłość”. Aktualnie gra Miriam w serialu „Barw Szczęścia”, Skin w niemieckim filmie „Deathcember” w reżyserii Andreasa Marshalla oraz u Sama Akiny w filmie „Mayday” jako „Panna Młoda”. 

Bartosz Bandura

Aktor, tancerz, performer, reżyser, wykładowca. Nagrodzony Honorowym Odznaczeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla kultury polskiej” (2020). Najciekawszy debiut 2014 według miesięcznika Teatr. Znalazł się u boku takich aktorów jak Jan Englert czy Adam Ferency w 22. Subiektywnym Spisie Aktorów Teatralnych autorstwa Jacka Sieradzkiego. Laureat honorowego indywidualnego wyróżnieni 25. edycji Konkursu o Złotego Yoricka na Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku (2018). Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Studiował również w Stanach Zjednoczonych (San Diego State University, School of Music and Dance) oraz uczestniczył w programie wymiany artystycznej w Chinach (Escola de Dança Conservatório de Macau). Związany m.in. z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. Reżyser spektaklu teatru telewizji pt. „Śmierć i Dziewczyna – Stare Miasto ’44 in Memoriam” realizowanego dla Telewizji Polskiej.

Ida Ochocka

Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Aktorka i reżyserka. W latach 1995-2003 aktorka Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze. Zagrała role w spektaklach reżyserów: W. Szelachowskiego, W. Kobrzyńskiego, Z. Lisowskiego, R. Żarneckiego, A. Klucznika, A. Orzechowskiego, W. Matuszewskiego, B. Głuszczaka. Obecnie prowadzi własny teatr w którym gra, reżyseruje spektakle teatralne, widowiska plenerowe i estradowe. W swoim dorobku ma również współpracę z Uniwersytetem Zielonogórskim jako wykładowca. Jurorka konkursów recytatorskich i przeglądów teatralnych dla dzieci i dorosłych.

Lubuska Gala Teatralna- nowa formuła już w najbliższy poniedziałek 9 listopada.